Robert Czykiel| 

Dramat w Bydgoszczy. 20-latek ofiarą COVID-19. "Michał trochę źle się poczuł"

88

Śmierć 20-letniego ucznia z Bydgoszczy jest kolejnym ostrzeżeniem, że nie można lekceważyć koronawirusa. Młody mężczyzna do szpitala trafił 7 października, a kilka dni później zmarł.

Dramat w Bydgoszczy. 20-latek ofiarą COVID-19. "Michał trochę źle się poczuł"
(Google Maps, Twitter)

Od dłuższego czasu obserwujemy nie tylko wzrost nowych zakażeń koronawirusem, ale także liczby zgonów. W ostatnich raportach Ministerstwa Zdrowia regularnie mamy po kilkadziesiąt ofiar śmiertelnych. W wielu częściach Polski rozgrywają się dramaty.

Bydgoszcz. 20-letnia ofiara koronawirusa

Ostatnio głośno było o śmierci dwójki nauczycieli. Teraz ofiarą jest 20-letni uczeń Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy. Michał był zakażony koronawirusem.

Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz uczeń i kolega. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia - czytamy na stronie szkoły.
Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski o obowiązku zasłaniania ust i nosa

Młody mężczyzna miał choroby współistniejące, ale nie wiadomo jakie. Ostatni raz był w szkole 2 października. Jak informuje "Gazeta Wyborcza", szkoła regularnie bada temperaturę swoim uczniom.

Michał trochę źle się poczuł, zawiadomiliśmy rodzinę - mówi jeden z pracowników.

Uczeń ciężko przechodził zakażenie koronawirusem. 7 października trafił do szpitala z ostrą niewydolnością oddechową. Kilka dni później zmarł, a jego śmierć poruszyła całą Bydgoszcz. Prezydent Rafał Bruski wystosował apel do wszystkich mieszkańców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić