aktualizacja 

Dron uchwycił to na Podlasiu. Takiego zdjęcia nie było w historii

145

Na obrzeżach Puszczy Białowieskiej zauważono ogromne stado żubrów. Za pomocą drona udało się uchwycić je na zdjęciu, które robi z pewnością wrażenie. Okazuje się bowiem, że to największa grupa żubrów, jaką udało się sfotografować.

Dron uchwycił to na Podlasiu. Takiego zdjęcia nie było w historii
Stado żubrów z Puszczy Białowieskiej. (Facebook)

Żubry to jedne z najbardziej majestatycznych zwierząt żyjąc w Polsce. Jeszcze sto lat temu ich istnienie stało pod znakiem zapytania. W 1923 na świecie było niewiele ponad 50 osobników czystej krwi. W celu ratowania gatunku założono Międzynarodowe Towarzystwo Ochrony Żubra i rozpoczęto żmudną pracę przywracania ich w naturalnym środowisku.

Ogromne stado żubrów

Obecnie w Polsce żyje ponad 2400 żubrów. Część z nich przebywa w hodowlach zamkniętych, jednak zdecydowana większość jest na wolności. Mimo to gatunek wciąż nie jest bezpieczny. Dlatego też każde spotkanie żubra lub większego stada wywołuje emocje i napawa optymizmem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wielka wyżerka niedźwiedzi. Nagranie leśników z Bieszczad hitem sieci

Na profilu Łowcy Burz pojawiło się zdjęcie ze wspaniałym widokiem z Puszczy Białowieskiej. Dron uchwycił na zdjęciu ogromne stado żubrów. Znalazło się tam aż 170 osobników. Jest to największa grupa zwierząt, jaką udało się uchwycić na jednej fotografii.

Stado aż 170 żubrów uchwycone na obrzeżach Puszczy Białowieskiej. Jest to największe stado, jakie kiedykolwiek uchwycono w Polsce! - czytamy w poście.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Większość osób zachwycała się widokiem tych wspaniałych zwierząt i doskonałym ujęciem z drona. Kilka osób podjęło się także dokładnego policzenia osobników, ale nie było to proste zadanie.

Wyglądają jak słonecznik na śniegu. Świetne zdjęcie i super stado
Wspaniałe stado, brawo dla autora foty
Przecież to Król Puszcz - czytamy w komentarzach,
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić