Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Duchowny komentuje zachowanie wielu księży. "To przykład głupoty"

22

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. W związku z tym wprowadzane są różne zasady bezpieczeństwa. Pojawiają się one również w kościołach, gdzie wielu księży udziela komunii na rękę. Niektórzy duchowni tego nie praktykują, bo uważają, że to obraza dla Boga. Czy ich stanowisko jest słuszne?

Duchowny komentuje zachowanie wielu księży. "To przykład głupoty"
Czy można przyjmować komunię na rękę? (Pixabay)

Do sprawy udzielania komunii św. na rękę odniósł się ojciec Paweł Gużyński. Komentował tę kwestię w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski. Jasno dał do zrozumienia, że nie ma w tym nic złego.

Wśród wiernych i księży są tendencje do tego, by mówić, że jest to wręcz obrażanie Pana Boga. To jest przykład przerostu pobożności nad kompetencją, a wręcz powiedziałbym, że głupoty i ideologizacji wiary - powiedział duchowny.

Holenderski przykład. Komunia podawana pęsetą

Przywołał też przykład z Holandii. Tam komunię przyjmuje się na rękę, a pomiędzy wiernym i kapłanem jest przezroczysta szyba z pleksi. Kapłan podaje komunię przez mały otwór, przy użyciu pęsety.

Do tego zobowiązani są wszyscy należący do holenderskich diecezji - zdradził o. Gużyński.

Wyjawił, że czasami ktoś nazywa to przesadą. - Nie spotkałem się jednak z tym, by ktoś kwestionował problem niebezpieczeństwa zarażenia - podkreślił.

Zobacz także: Komunia powinna być podawana do ust, czy na dłoń? Ojciec Gużyński wyjaśnia
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić