o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Duchowny wygłosił homofobiczne kazanie. Policja aresztowała go przy wiernych

20
Podziel się

W Londynie doszło do niecodziennej sytuacji. Policja aresztowała 71-letniego pastora po tym, jak ten został oskarżony o homofobiczne zachowanie.

Duchowny wygłosił homofobiczne kazanie. Policja aresztowała go przy wiernych
Pastor został aresztowany (Facebook)
bEiDNpAl

O sprawie poinformował portal "Daily Mail". 23 kwietnia John Sherwood "głosił ewangelię" przed stacją metra Uxbridge w Londynie. Zgromadzonym osobom nie spodobał się jednak homofobiczny język duchownego. Na miejsce wezwano policję.

Policjanci po przybyciu na miejsce postanowili interweniować wobec 71-latka. Oskarżyli go o homofobiczny język i aresztowali na podstawie ustawy o porządku publicznym. Pastor odmówił funkcjonariuszom zejścia ze stołka, z którego wygłaszał kazanie. Duchowny został przez nich zdjęty siłą na ziemię i zakuty w kajdanki. Całe zajście zostało nagrane, a wideo opublikowano na Twitterze.

bEiDNpAn

Pastor trafił na komisariat, z którego później zwolniono go bez postawienia zarzutów. 71-latek skomentował sprawę swojego zatrzymania w rozmowie z "Daily Mail". Przyznał, że jego zdaniem nie zrobił nic złego. Policji miał tłumaczyć się wolnością religii i sumienia. W jego ocenie sytuacja, która go spotkała, nie powinna się wydarzyć.

Nie mówiłem żadnych homofobicznych komentarzy, po prostu definiowałem małżeństwo jako związek między mężczyzną i kobietą. Mówiłem tylko to, co mówi Biblia - nie chciałem nikogo skrzywdzić ani urazić - powiedział pastor.
bEiDNpAt

Policję skrytykowała również Andrea Williams z grupy Christian Concern. Jej zdaniem funkcjonariusze wykazali się brakiem zrozumienia dla wolności słowa. Rzecznik londyńskiej policji przyznał za to, że Dyrekcja ds. Standardów Zawodowych obejrzała nagranie z zatrzymania pastora i nie miała żadnych zastrzeżeń do zachowania mundurowych.

Prawa chroniące wolność publicznego głoszenia są bardzo silne. Niestety, zbyt często widzimy funkcjonariuszy policji, którzy za szybko aresztują po pierwszych sugestiach, że członek społeczeństwa jest urażony - przyznała Andrea Williams.
Zobacz także: Giertych uderza w Biedronia. "PiS wykorzysta Lewicę"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiDNpAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
adam
2 miesiące temu
>Pierwsze miejsce w zestawieniu najczęściej kupowanych książek nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem. Tylko w ciągu ostatnich 50 lat na świecie sprzedano prawie 4 miliardy egzemplarzy Biblii!< Jednak dzisiaj za publiczne cytowanie Biblii można zostać aresztowanym i zwolnionym bez postawienia zarzutów.
juzniewierzac...
2 miesiące temu
A mandat dostał za zakłócanie porządku publicznego? W Polsce za mniejsze przewiny się przecież dostaje. Ale teraz będzie larum, że to jest znęcanie się, heh ;p ;p
Smok Telesfor
2 miesiące temu
Fobia to jest strach przed czymś lub kimś... A ludzie, którzy są niekoniecznie za homoniewiadomo raczej się ich nie boją...
bEiDNpAP
Piotr
2 miesiące temu
Brawo dla Pastora !!!Przyzwoity Anglik.
AAAAAA
2 miesiące temu
W Polsce od PIS dostał by jeszcze w nagrodę nasze pieniądze pieniądze.
tomek
2 miesiące temu
u nas tez powinni czarnych w sutannach zamykac
S1321`
2 miesiące temu
Wolnosc slowa i tolerancja w te strone nie dziala ??
Polak
2 miesiące temu
U nas powinni aresztować polowe polityków za to samo.
Polack
2 miesiące temu
Biorąc pod uwagę brytyjskie standardy, to ten pastor faktycznie mógł nic złego nie mówić
Beton
2 miesiące temu
W systemie totalitarnym wystarczy mówić prawdę by stracić wolność.
Stary grzyb
2 miesiące temu
Niestety ludzie o poglądach lewicowych pokazali swoją tolerancję
gościu
2 miesiące temu
Po tytule widać że to nie w Polsce
Apostata
2 miesiące temu
Chociaż gdzieś jest normalność, to daje nadzieję, że do nas z zachodu kiedyś do nas dojdzie.
bEiDNpAH
Rada
2 miesiące temu
LGBT do Czadu!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić