Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Dwie osoby nie żyją, wiele jest rannych. Ludzie runęli razem z balkonem

20

Tragiczny przebieg miała impreza w jednym z meksykańskich klubów nocnych. Pod naporem czekających na wejście na imprezę ludzi pękła balustrada jednego z balkonów. Kilkanaście osób runęło z wysokości trzeciego piętra. Dwóch poszkodowanych nie żyje, a co najmniej 15 osób jest rannych.

Dwie osoby nie żyją, wiele jest rannych. Ludzie runęli razem z balkonem
2 osoby nie żyją, co najmniej 15 jest rannych. Runął szklany balkon w nocnym klubie (Twitter)

Do tragedii doszło w piątek o godzinie 23 przed klubem Rich w miejscowości San Luis Potosi w centralnym Meksyku (ok. 400 km na północ od stolic kraju). Imprezowicze czekali na koncert znanego meksykańskiego artysty Kevina Moreno. Mnóstwo osób kłębiło się przed wejściem do klubu stojąc w długiej kolejce, która ciągnęła się na kilka pięter schodów.

W pewnym momencie balustrada jednego z balkonów nie wytrzymała ciężaru napierających na nią ludzi. Kilkanaście osób runęło 12 metrów w dół.

Ciągła i niekontrolowana obecność osób biorących udział w tym wydarzeniu spowodowała, że jedna z balustrad na trzecim piętrze tego budynku ugięła się pod naciskiem i doprowadziła do tej tragedii, w której zginęły dwie osoby. Około 15 osób jest rannych, niektórzy z nich poważnie - powiedział Urzędnik ratusza Jorge Hernandez 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć zajrzała w oczy Świderskiemu. "Mogliby mnie nie odratować"

Katastrofa i śmierć na imprezie w Meksyku

Dwie ofiary to mężczyźni, jeden miał 21 lat, drugi 17. Stan pięciu z 15 rannych określa się jako krytyczny. W internecie można zobaczyć materiały wideo z momentu katastrofy. Ostrzegamy, są to drastyczne treści.

Na filmach widać, że mnóstwo osób czeka na przeszklonych schodach, które prowadzą najprawdopodobniej do wejścia do klubu. Dokładnie o godzinie 23 jedna z balustrad pęka pod naporem i kilkanaście osób spada na ulicę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Okazało się, że klub nie miał pozwolenia na organizację imprezy masowej. Właściciele nawet nie ubiegali się o formalne pozwolenie na koncert nastoletniej gwiazdy meksykańskiej sceny muzycznej Kevina Moreno.

Przypomnijmy, ze to kolejna tego typu tragedia w Meksyku. Miesiąc temu dziewięć osób zginęło po zawaleniu się sceny podczas wiecu wyborczego w mieście San Pedro Garza Garcia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić