Magdalena Nałęcz
Magdalena Nałęcz| 
aktualizacja 

Działacz LGBT twierdzi, że ksiądz go molestował. Duchowny wytoczył mu proces. I przegrał

19
Podziel się:

– Jest tak zakłamany… brakuje mi słów, żeby go opisać - powiedział w rozmowie z WP Krystian Legierski. Proboszcz parafii w Koniakowie oskarżył działacza LGBT o pomówienia. Ale sąd uznał, że duchownego można określić mianem "pedofila".

Krystian Legierski twierdzi, że nie był jedynym molestowanym przez księdza z Koniakowa
Krystian Legierski twierdzi, że nie był jedynym molestowanym przez księdza z Koniakowa (PAP, Tomasz Gzell)

- Bardzo się cieszę z tego wyroku, ale też nie wyobrażam sobie, że mógłby być inny – zaznaczył w rozmowie z Wirtualną Polską Krystian Legierski.

Były proboszcz parafii w Koniakowie żądał 6 miesięcy więzienia dla działacza LGBT za „pomówienia”. Legierski twierdzi, że w dzieciństwie był przez niego molestowany. Wie, że ksiądz skrzywdził również innych chłopców.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przyznaje jednak, że liczy się z tym, że ks. Jerzy Kiera złoży apelację. – Jest tak zakłamany… brakuje mi słów, żeby go opisać – dodał.

Zobacz także: Zobacz także: Tadeusz Cymański: pomoc powinna być kierowana tam, gdzie sytuacja jest trudna

Działacz LGBT przypomniał, że ks. Kiera został uznany winnym w procesie, który z własnej inicjatywy wytoczył mu biskup bielsko-żywiecki. – Księża, którzy go sądzili, nie mieli wątpliwości co do jego win – zauważył.

Biskup sam zajął się sprawą. Nie czekał na wniosek

Zgodnie z polskim prawem sprawa jest przedawniona. Ale przepisy kościelne dotyczące pedofilii są ostrzejsze, stąd proces wytoczony przez biskupa.

Legierski w rozmowie z WP dodał, że liczył na „elementarną przyzwoitość” ks. Kiery i przeprosiny, gdy winy zostaną stwierdzone „czarno na białym”. – Takie słowa nigdy nie padły – przyznał.

Ks. Kiera odwołał się od wyroku do Watykanu. Legierski czeka na decyzję Kongregacji Nauki Wiary. - Budzi mój najwyższy niesmak, gdy patrzę na to, jak ks. Kiera się zachowuje i rozgrywa tę sprawę – kwituje Legierski.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić