Efekt orgii w Dąbrowie Górniczej. Wierni zapowiedzieli protest

188

To już dwa tygodnie, odkąd ujawniono szczegóły orgii, którą urządził ks. Tomasz Z. w swoim mieszkaniu w Dąbrowie Górniczej. Wierni nie zamierzają siedzieć z założonymi rękami. W niedzielę 8 października 2023 roku będą protestować pod kurią sosnowiecką - jak sami podali - "przeciwko zepsuciu diecezji i upadkowi zasad".

Efekt orgii w Dąbrowie Górniczej. Wierni zapowiedzieli protest
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, FOTOWAWA)

Te wydarzenia wielu ludziom nie mieszczą się w głowie. Są zdruzgotani skalą zepsucia. W nocy z 30 na 31 sierpnia 2023 roku na plebanii w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) odbyła się orgia z udziałem m.in. 48-letniego księdza Tomasza Z. oraz męskiej prostytutki.

W trakcie seks-zabawy uczestnicy wspomagali się mocnymi lekami na potencję. Jeden z imprezowiczów zasłabł i potrzebował pilnej pomocy. W zabarykadowanym lokalu interweniowała policja, która umożliwiła ratownikom medycznym wejście do środka. Poszkodowany trafił do szpitala.

Sprawę orgii z Dąbrowy Górniczej w diecezji sosnowieckiej bada nie tylko prokuratura, ale i tamtejsza kuria, która powołała specjalną komisję do wyjaśnienia skandalicznego incydentu. Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak poprosił też katolików o modlitwę za "zawstydzonych i obolałych księży".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Komornik zlicytuje wyposażenie kościoła w Aleksandrowie Łódzkim. Kuria nie zamierza interweniować

Efekt orgii w Dąbrowie Górniczej. Wierni organizują protest pod kurią

Jak pisze teraz portal deon.pl, wierni mają jednak mocne obawy, że afera zostanie zamieciona przez instytucje kościelne pod dywan. Nie chcą na to pozwolić, dlatego organizują protest pod kurią sosnowiecką na skrzyżowaniu ulic św. Barbary i Wawel. Zgromadzenie zaplanowano na niedzielę 8 października 2023 roku na godz. 19:00.

Nie wierzymy w komisję, w wyjaśnienie spraw, ukaranie winnych, bo skandale już były i było jak było. Może nasza obecność w najbliższą niedzielę pod kurią, da wyraz jednemu komunikatowi: nie da się tego przeczekać i zamilczeć - podali w opisie wydarzenia na Facebooku organizatorzy protestu.

Nie kryli swojego rozczarowania dotychczasową postawą instytucji kościelnych. "W obliczu systemowych nadużyć w diecezji sosnowieckiej, bagatelizowania, doświadczeń z bezkarnością księży oskarżonych o skandale, brakiem wyjaśnień poważnych spraw, odejściem kolejnych kapłanów i demograficzną śmiercią sosnowieckiego seminarium, mamy po prostu dość" - tłumaczyli.

My, wierni, też czujemy się obolali i nie pomagają nam obłe komunikaty, które mogłyby równie dobrze dotyczyć kradzieży w sklepie dokonanej przez kapłana - stwierdzili na Facebooku.
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić