Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Ekscesy na marszu w Łodzi. Obywatele RP zakłócili demonstrację

31
Podziel się:

Członkowie Obywateli RP próbowali zablokować Marsz Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Łodzi. Aktywiści usiedli na trasie pochodu, uniemożliwiając przejście biorącym udział w wydarzeniu narodowcom. Interweniowała policja.

Grupę Obywateli RP spacyfikowała policja
Grupę Obywateli RP spacyfikowała policja (PAP)

W zorganizowanym przez Prawicę Rzeczypospolitej niedzielnym marszu uczestniczyło ok. 150 osób. Brali w nim udział m.in. również działacze Ruchu Narodowego i Obozu Narodowo-Radykalnego. Pochód ok. godz. 13 wyruszył z pl. Wolności i przesuwał się w kierunku Pomnika Ofiar Komunizmu. Demonstrujący nieśli m.in. 50-metrową polską flagę i transparenty z wizerunkami żołnierzy wyklętych.

Już na pierwszej przecznicy pochód został zatrzymany przez grupę ok. 30 Obywateli RP. Aktywiści mieli w rękach białe róże, a część z nich usiadła na jezdni, uniemożliwiając przejście demonstrantom. Blokujący mieli transparenty z napisami "Nie każdy bohater był wyklęty, nie każdy wyklęty był bohaterem" oraz "Bury nie jest bohaterem".

Między narodowcami a Obywatelami RP doszło do awantury. Próbująca zakłócić marsz grupa żądała usunięcia znaku falangi, który znalazł się wśród symboli niesionych przez demonstrantów. Do akcji wkroczyła policja, która początkowo apelowała do Obywateli RP o umożliwienie przejścia legalnie zorganizowanej manifestacji. Gdy ci nie posłuchali jej poleceń, po kilkunastu minutach funkcjonariusze wynieśli kilka osób blokujących przejście na bok.

Dalej Marsz Pamięci Żołnierzy Niezłomnych przeszedł już bez przeszkód. Demonstrację zakończyła uroczystość przed Pomnikiem Ofiar Komunizmu, podczas której przypominano postaci żołnierzy niezłomnych. - Marsz ma przede wszystkim charakter edukacyjny; chcemy przypominać społeczeństwu o żołnierzach niezłomnych, bo pamięć i wiedza o nich jest słaba, a czasami zafałszowana i zakłamana. Chcemy oddać cześć tym, którzy do końca bronili Polski przed komunizmem - powiedział Tomasz Głowacki z Prawicy Rzeczypospolitej.

Zobacz także: Zobacz także: PiS przekonało do siebie wyborców. Są zachwyceni nowym 500+

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(31)
kubeba
4 lata temu
Takie to a takie syny, jak oni śmią używać symbolu bieli ? To czerwoni Kmerzy w polskiej historii - ....... białe róże , łamali młodym ludziom kości - nie odpuścili nawet małoletniej Ince - jak śmią ?
antygnIDA
4 lata temu
UBywatele RP - spisać ich i zarchiwizować dane a przyjdzie czas zapłaty i te dane się przydadzą
naerócony u-b...
4 lata temu
PLUTON zomo I po SPRAWIE PARE PAŁ NA GARBINE NIE ZASZKODZI A ODECHCE im SIĘ BLOKAD
Kris
4 lata temu
a lać pałami pedałów....
Jazpis
4 lata temu
Oby watele hańba i rogacizna...
WIELKA LECHIA
4 lata temu
Większość tych protestujących to V kolumna sponsorowana przez komórkę Sorosa - i wydział Mo$$@du na terenie Po-lyn. Przez odwiecznych wrogów wewnętrznych Polska zawsze była i jest na straconej pozycji od 966 r. narzucili Nam ich widzimisię i tańczymy jak Nam zagrają. Utraciliśmy to coś z czym liczyli się starożytni wobec naszej siły - jedność wspólnoty słowiańskiej czystej od wszelkiego napływu. Pozbawili Nas tej tożsamości poprzez zastosowanie socjotechniki chrześcijańskiej .Podcięli Nam korzenie pradziadów i rządzą Nami przybłędy znad Jordanu zakamuflowani."Wieczne ofiary" jadą na tym jak na łysej kobyle nawet kosztem swoich ziomków. Taka taktyka znad Morza Martwego. Omamić za wszelką cenę. Idąc na wojnę idź jako ostatni! Wrócisz jako pierwszy! Czuwaj! Bo wróg nie śpi!
matylda
4 lata temu
czas spuscis im manto, jak w francji czy hiszpanji ]dosyc! i beda nasz szanowac! Kto ich finansuej?????
JWUUPEEE
4 lata temu
obywatele u.bee. PACYFIKACJA TO JEST WE FRANCJI .... ALE AM NIE TRZEBA BRONIĆ DEMOKRACJI!!!!!!!!!!!!!!!
wZa
4 lata temu
Super. Gratulacje dla OBYWATELIRP. PIEKNI LUDZIE.
Ola
4 lata temu
Za dobrze jak widać
bbbb
4 lata temu
To siedzą na drodze miłujący demokrację KODziarze?
Polak
4 lata temu
"Obywatele RP" - to chyba już Zezwierzęcenie. Normalny człowiek cywilizowany tak się nie zachowuje. Leczenie ??????
Polak
4 lata temu
"Obywatele RP" - to chyba już Zezwierzęcenie. Normalny człowiek cywilizowany tak się nie zachowuje. Leczenie ??????
Polak
4 lata temu
"Obywatele RP" - to chyba już Zezwierzęcenie. Normalny człowiek cywilizowany tak się nie zachowuje. Leczenie ??????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić