Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Ekspert ostrzega: przywódca ISIS żyje i szykuje krwawe zamachy w Europie

70

Już wkrótce w Europie może dojść do wyjątkowo brutalnych zamachów. ISIS może chcieć w ten sposób zemścić się za swoje ostatnie porażki w Syrii i Iraku.

Ekspert ostrzega: przywódca ISIS żyje i szykuje krwawe zamachy w Europie
(Youtube.com)

Abu Bakr al-Baghdadi jest celem wojsk walczących z terrorystami od dawna. Wielokrotnie podawano, że lidera ISIS udało się zlikwidować. Lahur Talabani, szef kurdyjskiego wywiadu twierdzi, że przywódca terrorystów nadal żyje i ukrywa się na pustyniach pomiędzy Syrią i Irakiem.

ISIS szykuje wielki odwet. Ekspert podczas swojej wizyty w Europie miał rozmawiać z wieloma organizacjami rządowymi różnych państw o zagrożeniach, jakie płyną na Stary Kontynent z Syrii i Iraku. Talabani nie ma wątpliwości, że największym z nich jest właśnie al-Baghdadi.

Ostatnio ISIS ponosi w Syrii same porażki. Teraz będą próbowali zyskać międzynarodowy rozgłos, by pokazać swoją siłę. Nie mam wątpliwości, że kolejne zamachy będą jeszcze bardziej krwawe i brutalne od poprzednich - przekonywał Lahur Talabani w rozmowie z "The telegraph".

Zobacz także: Nie przegap: Jazydka o okropnościach doznanych w niewoli ISIS

Po stronie ISIS walczy wielu obywateli Europy. Talabani szacuje, że tylko z brytyjskimi paszportami może ich być ok. 500. Według eksperta istnieje też duże prawdopobieństwo, że to nie oni będą stać za kolejnymi zamachami. Wrócą jednak do Europy, by radykalizować kolejnych bojowników.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić