Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Epidemia koronawirusa. Sprawdzono, kto jest najbardziej podatny na zarażenie

12

Pandemia COVID-19 wciąż stanowi poważne zagrożenie dla życia mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W związku z tym przeprowadzono federalne badania i sprawdzono, kto najczęściej zakaża się koronawirusem. Wyróżnia się jedna grupa ludzi.

Epidemia koronawirusa. Sprawdzono, kto jest najbardziej podatny na zarażenie
Amerykanie wciąż walczą z pandemią COVID-19 (Getty Images, John Moore , Staff)

Według "ANI News" urzędnicy federalni opierali się na informacjach z faktur, wystawionych pacjentom z koronawirusem. W tym celu udostępniono im dane z publicznej siatki ubezpieczeń zdrowotnych. Kwalifikują się do niej osoby najuboższe, szczególnie w podeszłym wieku.

Wyniki badań zostały opublikowane w "The Washington Post". Okazało się, że najistotniejszymi czynnikami, które wpływają na podatność na zarażenie koronawirusem, są rasa oraz wiek.

Koronawirus w USA. Kto najczęściej choruje na COVID-19?

Na COVID-19 najczęściej chorują czarnoskórzy mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. W tej kwestii nie dorównują im żadne inne grupy rasowe ani etniczne.

Istotną rolę odgrywa także czynnik finansowy. Wśród chorych na COVID-19 najwięcej było osób tak biednych, że kwalifikowały się do publicznej siatki ubezpieczeń zdrowotnych. Mieli aż czterokrotnie przewyższać liczbę pacjentów zarażonych koronawirusem, których stać na prywatne ubezpieczenie.

Federalni urzędnicy uważają, że to pierwsza tak szeroka analiza zarażeń koronawirusem wśród Amerykanów. Lekarze jednak pozostają sceptyczni wobec ich ustaleń. Jak argumentują, urzędnicy opierali się na niekompletnych danych, ponieważ nie spłynęły jeszcze wszystkie wnioski o publiczne ubezpieczenie.

Zobacz także: Zobacz też: Masowe groby w USA. Polak zdradza szczegóły

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić