Jan Muller| 
aktualizacja 

Ewakuacja samolotu do Londynu na lotnisku w Paryżu. Bali się ataku na airbusa British Airways

101

Pasażerowie linii British Airways lecący z Paryża do Londynu pośpiesznie opuścili samolot po tym, jak francuska policja otrzymała informacje o "bezpośrednim zagrożeniu" dla ich zdrowia i życia.

Ewakuacja samolotu do Londynu na lotnisku w Paryżu. Bali się ataku na airbusa British Airways
(Twitter.com/AmichaiStein1)

Do sieci trafiły zdjęcia z Paryża pokazujące tłum ludzi z walizkami opuszczających brytyjskiego airbusa A320. Z lotniska Charles de Gaulle o godz. 7.25 rano odlecieć mieli na Heathrow. Mundurowi jednak wyprowadzili ich na płytę lotniska, a na pokład weszła jednostka antyterrorystyczna z psami do wykrywania niebezpiecznych substancji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przy pasażerach nie znaleziono niczego, co mogłoby wzbudzać obawy stróżów prawa i wszystkich zapewniono, że będą mogli dotrzeć do celu późniejszym lotem - donosi "The Independent".

Skala zagrożenia była ponoć bardzo duża i nie ograniczała się tylko do lotu BA0303. Z relacji pasażerów wynika, że w komunikacie nakazującym ewakuację wspomniano o "bezpośrednim zagrożeniu" skierowanym wobec całego lotniska. Lecący do Londynu James Anderson powiedział dziennikarzom, że policja dokładnie przeszukiwała wszystkich wychodzących. Pierwszy komunikat dotyczył "usterki technicznej". Dopiero godzinę później pojawił się wątek terrorystyczny.

Zobacz także: Zobacz także: Warszawa. Ewakuacja w PAN. Znaleziono nieznana substancję

Rzecznik British Airways powiedział, że dodatkowa kontrola podróżnych i bagażu była jedynie "dmuchaniem na zimne" - dodaje gazeta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić