Fanatycy starli się z policją na Śląsku. Zatrzymano 23 osoby

80

Derby Śląska pomiędzy Ruchem Chorzów a Polonią Bytom zakończyły się starciami kibiców z policją. Mundurowi zatrzymali 23 osoby, którym zostaną najprawdopodobniej postawione zarzuty.

Fanatycy starli się z policją na Śląsku. Zatrzymano 23 osoby
Starcia po derbach Śląska (Policja)

Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło w trakcie piłkarskich derbów Śląska w III lidze. Kibice gości otrzymali dużo wcześniej informację, że nie wejdą na stadion, jednak mimo to przyjechali do Bytomia, w grupie 2500 osób. Część chorzowskich fanatyków nie przyjechała jednak wspierać swoją drużynę. Ich celem było wszczęcie burdy.

Agresywne osoby próbowały wywołać konflikt z policjantami. Mundurowi zabezpieczali imprezę sportową. Wśród kibiców znajdowały się dzieci, jednak nie przeszkodziło to niektórym osobnikom w zakłócaniu porządku. Eskalacja starcia rozpoczęła się pod koniec drugiej połowy meczu. W kierunku mundurowych poleciały ostre i ciężkie przedmioty.

Policja zmuszona była interweniować. Mundurowi użyli ręcznych miotaczy gazu, pałek służbowych, granatów hukowych oraz armatki wodnej. Dopiero strzały ostrzegawcze spowodowały, że agresywny tłum zaczął się wycofywać.

Policjanci zatrzymali 23 osoby w wieku od 17 do 44 lat. 22 z nich to kibice Ruchu Chorzów, a jeden Polonii Bytom. Niektórzy z nich dopuścili się czynnej napaści na policjantów. Zatrzymani trafili do aresztu, a o ich dalszym losie zadecyduje prokuratura i sąd.

Zobacz także: Piraci drogowi na celowniku drogówki
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić