Nagranie ostatnich chwil życia. Policja chciała pokazać, dlaczego go zabili

223

Policjant w Lancaster zastrzelił agresywnego napastnika. Na ulicach miasta zaczęli protestować ludzie przeciwko nieuzasadnionej ich zdaniem przemocy wśród policjantów. Mundurowi udostępnili nagranie z interwencji, które wiele zmienia.

Nagranie ostatnich chwil życia. Policja chciała pokazać, dlaczego go zabili

W USA doszło do zamordowania mężczyzny w trakcie policyjnej interwencji. Ostatnie przypadki zabójstw Georga Floyda, czy Breonny Taylor wzbudziły wśród Amerykanów wielką czujność na przemoc wśród policjantów. Tym razem w mieście Lancaster wybuchły protesty po śmiertelnym zastrzeleniu 27-latka przez policjanta.

Policja ujawniła kulisy sprawy z nagraniem wideo. Wynika z nich, że reakcja mundurowych była w pełni uzasadniona. 13 września policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, która uważała, że jej brat jest agresywny i próbuje włamać się do jej domu. Funkcjonariusze przybyli na miejsce i chcieli wejść do domu. Nagle wyszedł z niego agresywny napastnik i kierował się z nożem w ręku w stronę policjanta. Całość została nagrana.

Śledztwo wyjaśni szczegóły sprawy. Pod posterunkiem policji w Lancaster zebrali się ludzie, którzy protestowali przeciwko nieuzasadnionej przemocy i nadużyciom władzy przez policjantów. Nie wiadomo, czy wideo nagrane przez funkcjonariusza zmieniło nastawienie wśród protestujących.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić