Natalia Bogucka| 

Śląskie. Nożownik aresztowany za usiłowanie zabójstwa. Poszło o maseczkę ochronną

146

Policjanci z Bytomia (woj. śląskie) aresztowali 47-letniego mężczyznę, który ugodził nożem 39-latka. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Źródłem konfliktu była maseczka ochronna.

Śląskie. Nożownik aresztowany za usiłowanie zabójstwa. Poszło o maseczkę ochronną
Nożownik zaatakował 39-latka przed sklepem. Poszło o maseczkę (Policja)

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. 14.00 w dzielnicy Miechowice w Bytomiu (woj. śląskie). Policja otrzymała zgłoszenie, że przed pawilonem handlowym mężczyzna został ugodzony nożem.

Mundurowi zauważyli rannego mężczyznę, który leżał na parkingu przed sklepem. Natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy, po czym przekazali go w ręce ratowników medycznych.

Ranny 39-latek trafił do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania nożownika. 47-latek został zatrzymany jeszcze tego samego dnia.

Śląsk. Rzucił się na 39-latka z nożem. Wszystko przez maseczkę

Jak ustaliło RMF FM, powodem konfliktu między mężczyznami była maseczka ochronna. Na razie nie ma jednak pewności, kto komu zwrócił uwagę za brak maseczki, ponieważ są rozbieżności w zeznaniach świadków. Wiadomo, że napastnik zadał swojej ofierze wiele ciosów m.in. w okolice głowy i szyi. Część ostrza utkwiła w głowie 39-latka, dlatego musiał on przejść operację.

Policjanci ustalili, że zatrzymany 47-latek wcześniej tego samego dnia pobił również 65-letniego mieszkańca Bytomia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywocie.

Zobacz także: Złamał zasady kwarantanny. W pościg ruszył policjant po służbie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić