o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Powód jest wstrząsający. Ugodził nożem w kark przechodnia w Gdańsku

226
Podziel się

Pod koniec lipca policjanci z Gdańska rozpoczęli poszukiwania młodego mężczyzny, który ugodził nożem przypadkowego przechodnia. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Powód jest wstrząsający. Ugodził nożem w kark przechodnia w Gdańsku
Zdjęcie z kamer monitoringu. (Policja)
bErHusiJ

Do zdarzenia doszło 24 lipca chwilę przed godziną 23. Młody mężczyzna zaatakował przypadkowego przechodnia, raniąc go przy tym ostrym narzędziem w kark.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że nie znał się ze sprawcą. Stał się agresywny i ugodził go nożem w kark po tym, jak ten odmówił mu poczęstowania papierosem.

bErHusiL

Poszkodowany schronił się w pobliskim barze. Otrzymał niezbędną pomoc i poczekał na przyjazd karetki. O oprawcy słuch jednak zaginął.

Dzięki nagraniom z monitoringu i zeznaniom świadków udało się złapać sprawcę. Z wywiadu ze świadkami i mieszkańcami pobliskich domów wynikało, że mężczyzna często odwiedza jedną z galerii handlowych.

O ile udało się ustalić tożsamość 24-latka, tak okazało się, że nie ma stałego adresu zamieszkania. Policjanci jednak wiedzieli, że złapanie go to tylko kwestia czasu.

bErHusiR

Mężczyzna został złapany na początku tygodnia we Wrzeszczu. Od razu przewieziono go do policyjnego aresztu. Zarzuty usłyszy już w czwartek. Za uszkodzenie ciała trwające poniżej 7 dniu grozi mu do 2 lat więzienia.

Zobacz także: Co z maseczką w busie, taksówce, samolocie? Rzecznik policji rozwiewa wątpliwości
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErHusjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(226)
stary
9 miesięcy temu
uszkodził młodego to 2 lata bo za starego 8 lat
Janek dlugi
9 miesięcy temu
Moim zdanie to za samo wyjęcie noża powinno być 2 lata a za użycie co najmniej 10 lat ponieważ użył noża w celu zadania ciosu a że nie trafił w tętnicę lub inne newralgiczne miejsce to ten poszkodowany po prostu miał wielkie szczęście a bandziorów trzeba surowo karać
fredi
9 miesięcy temu
2 lata... mu grozi...
bErHusjn
baran
9 miesięcy temu
"uszkodzenie ciała trwające poniżej 7 dniu", pomijam pomyłke w ostatnim słowie. Co to za uszkodzenie ciała powyżej 7 dni? dzień to jednostka miary uszkodzenia ciała?
D....
9 miesięcy temu
spokojnie, na pewno damy mu szanse aby nastepnym razem odebrał komus naprawdę życie.....a po tym powie ze jest wariat , dadza tabletki i wypuszcza. Jak można zabic prezydenta Gdańska, trochę poświrować i problem z głowy.... teraz na takie wykroczenia modna stała się alternatywa "wariata"
lege artis...
9 miesięcy temu
No niestety. Polski Kodeks karny jest elastyczny, jak guma. Ten sam czyn może być zakwalifikowany, jako uszkodzenie ciała lub też, jako usiłowanie zabójstwa. "„Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje”. Wówczas widełki zaczynają się od 8 lat, a kończą dożywociem...
Polo
9 miesięcy temu
bez stałego miejsca zamieszkania ale tylko w Polsce
Emigrant
9 miesięcy temu
W normalnym kraju dostałby 2 cyfrowy wyrok za usiłowanie zabójstwa. No ale w Polsce jak to w Polsce
Andrzeisko
9 miesięcy temu
Sprawca w szponach nałogu, jak już musi kogoś ugodzić, niech kupi sobie plastykowy nóż do salaty.
Tojad
9 miesięcy temu
Powinno być usiłowanie morderstwa, a nie uszkodzenie ciała.
TO SZALENIEC
9 miesięcy temu
CHCIAŁ ZABIĆ!!! = Ugodził nożem w kark > Za uszkodzenie ciała trwające poniżej 7 dniu grozi mu do 2 lat więzienia.
von Thun
9 miesięcy temu
SPOkojnie,jeden telefon do sędziego Milewicza i wypuszczą biednego chłopaka.Szkoda że konia aresztowali ,może jeszcze jakieś odszkodowanie by wywalczył.
no jak
9 miesięcy temu
Za usiłowanie zabójstwa 2 lata?
bErHusjf
nie
9 miesięcy temu
Za dobro i uświadamianie nie płacą tylko prześladują, za zło niby kara ale jakoś z nutą ironii.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić