Jacek Dyrdak| 
aktualizacja 

Wszystko jasne! Kim Dzong Un odnalazł się w Pałacu Słońca

62

Kim Dzong Un nie witał nowego roku z rodakami na placu w Pjongjangu. Gdy wybiła północ, przywódca Korei Północnej przebywał w Kumsusańskim Pałacu Słońca. To miejsce szczególne dla niego samego i dla wszystkich Koreańczyków.

Wszystko jasne! Kim Dzong Un odnalazł się w Pałacu Słońca

Zdjęcia z Pjongjangu obiegły świat. To tam, na głównym placu, odbyła się w czwartek zabawa sylwestrowa. Uczestniczył w niej tłum ludzi, ale na miejscu nie było Kim Dzong Una.

Jak poinformowała Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA), o północy "Najwyższy Przywódca" przebywał w Kumsusańskim Pałacu Słońca. Budynek ten służy za mauzoleum, w którym spoczywają ciała poprzedników Kim Dzong Una – Kim Dzong Ila i Kim Ir Sena, czyli odpowiednio jego ojca i dziadka.

Do rodaków Kim Dzong Un wystosował odręcznie napisany list. To odejście od normy, bo zwykle z okazji nowego roku przywódca wygłasza przemówienie.

W nowym roku znów będę ciężko pracować, aby czym prędzej nastała nowa era, w której spełnią się ideały i pragnienia naszego ludu – oświadczył Kim, cytowany przez KCNA.

Miniony rok był bardzo trudny dla Korei Północnej. Kiepską sytuację gospodarczą pogorszyły jeszcze obostrzenia wprowadzane w związku z pandemią koronawirusa. Pomimo restrykcji władze twierdzą, że koronawirus do Korei Północnej nie dotarł. Oficjalnie nie stwierdzono tam ani jednego przypadku COVID-19, ale w zapewnienia reżimu mało kto wierzy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić