aktualizacja 

Korea Północna. Kim Dzong Un w strachu? Opuścił stolicę

10

Kim Dzong Un opuścił stolicę kraju. Prywatny samolot, którym podróżuje lider Korei Północnej, był widziany w trakcie startu z lotniska w Pjongjang. Spekuluje się, że Kim wyjechał ze strachu, że zarazi się koronawirusem.

Korea Północna. Kim Dzong Un w strachu? Opuścił stolicę
Kim Dzong Un (Getty Images, Bloomberg , Contributor)

Prywatny samolot Kim Dzong Una zmierzał w kierunku wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. To ustalenia ekspertów z serwisów Flightradar24 i No Callign, rejestrujących ruchy maszyn powietrznych. Lider Korei Północnej dysponuje odrzutowcem Air Koryo JS671.

Prawdopodobnie Kim Dzong Un udał się w podróż do Wonsan, gdzie mieści się jego prywatna willa. Miał wylądować na międzynarodowym lotnisku w tym nadmorskim kurorcie. Według KBS World decyzja Kima o wyjeździe ze stolicy została podyktowana obawą przed zarażeniem się koronawirusem.

To nie pierwszy raz w 2020 roku, kiedy Kim Dzong Un wyjechał do Wonsan. Jedna z jego kilkutygodniowych nieobecności w stolicy doprowadziła wręcz do spekulacji, że lider Korei Północnej ciężko zachorował lub zmarł.

Oficjalnie w Korei Północnej nie wykryto ani jednego przypadku zarażenia koronawirusem. Jednak zapewnienia Kima, że pandemia nie dotarła do kraju, są regularnie kwestionowane przez międzynarodową opinię publiczną. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia do 3 grudnia 2020 roku władze Pjongjangu zwolniły z kwarantanny aż 33 223 osób z objawami COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Kim Dzong Un zwołał naradę. Wszystko przez pandemię koronawirusa
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić