Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Gliwice. Tragedia na krajowej "88". Nie żyje 9 osób. To pasażerowie zmiażdżonego busa

22

W sobotę późnym wieczorem doszło do tragicznego wypadku na krajowej "88" w Kleszczowie (pow. gliwicki). W wyniku zderzenia samochodu osobowego z Renault Trafic zmarło 9 osób.

Gliwice. Tragedia na krajowej "88". Nie żyje 9 osób. To pasażerowie zmiażdżonego busa
Tragiczny wypadek nieopodal Gliwic (Twitter.com, Wojewoda Śląski)

O wypadku poinformował na Twitterze wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Był on na miejscu tego tragicznego zdarzenia.

Około godz. 22:34 w Kleszczowie (powiat gliwicki), na węźle DK88/A4 doszło do zderzenia samochodu osobowego Renault Trafic z autobusem. Z informacji przekazanych przez służby wynika, iż są ofiary śmiertelne wśród pasażerów busa. 6 pasażerów autobusu zostało rannych i są przewożeni do szpitali - pisał Wieczorek.

Policjanci ustalili już wstępne przyczyny wypadku. Według ich przypuszczeń, kierowca osobówki chwilę przed tą tragedią próbował uniknąć zderzenia z innym autem i wykonał manewr, w wyniku którego utracił panowanie nad pojazdem.

Zobacz także: Aleksander Łukaszenka oskarża Polskę. Białoruski dziennikarz nie ma wątpliwości

Samochód całkowicie zmiażdżony

Siła uderzenia była ogromna. Chwilę wcześniej bus przewrócił się na jezdnię i sunąc na boku znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy przód autokaru uderzył w dach busa - opisywał rzecznik gliwickiej policji podinspektor Marek Słomski, cytowany przez rmf24.pl za PAP.

Z przekazywanych informacji wynika, że samochód został całkowicie zmiażdżony. Śmierć poniosły wszystkie osoby, które nim podróżowały (9 pasażerów). Ponadto siedem osób znajdujących się w autobusie trafiło do szpitala. W najgorszym stanie jest kierowca.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić