aktualizacja 

Godziny dla seniorów. Ważna zmiana. W ten dzień ich nie będzie!

51

Wigilia 2020 zbliża się wielkimi krokami. Ten dzień będzie bardzo wyjątkowy. Nie tylko ze względu na chrześcijańskie tradycje, ale i z uwagi na obowiązujące przepisy. Godziny dla seniorów zostaną zawieszone!

Godziny dla seniorów. Ważna zmiana. W ten dzień ich nie będzie!
Godziny dla seniorów. Co z wigilią? (Pxhere)

Od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują godziny dla seniorów. W dni powszednie między godz. 10:00 a 12:00 zakupy mogą zrobić wyłącznie osoby po 60. roku życia.

Ten przepis budzi sporo kontrowersji. Bardzo często pojawiały się osoby zbulwersowane tym, że seniorzy i tak chodzą do sklepów kiedy tylko mają na to ochotę.

Wigilia 2020. Godzin dla seniorów nie będzie

Rozporządzenie Rady Ministrów mówi jasno - w wigilię 2020 godziny dla seniorów nie będą obowiązywać. To oznacza zatem, że osoby młodsze nie będą miały żadnych trudności podczas robienia zakupów od godz. 10:00 do 12:00.

Warto zwrócić uwagę na to, że 24 grudnia sklepy będą czynne krócej. Handel może być prowadzony maksymalnie do godz. 14:00. Wiele dużych sklepów zamknie jednak swoje punkty nieco szybciej - np. o godz. 13:30 czy też 13:00. Jeżeli nie musimy robić zakupów 24 grudnia, to lepiej zostańmy w domach.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić