Halloween a Kościół. Księża ostrzegają przed samym Szatanem

131

1 listopada zbliża się wielkimi krokami. Duchowni drżą w obawie o swoich najmłodszych wiernych, by nie dali się ponieść amerykańskim zwyczajom. Ks. Gołębiewski ostrzega, że za Halloween może stać sam Szatan.

Halloween a Kościół. Księża ostrzegają przed samym Szatanem
(YouTube)

31 października obchodzimy Halloween. Właściwie kto obchodzi, ten obchodzi, bo choć tematycznych imprez tego typu nie brakuje, a dzieci z tej okazji coraz częściej przebierają się do szkoły, to Halloween dla chrześcijan jest grzechem. Co roku na kilka dni przed tym obrzędem duchowni przestrzegają wiernych, by nie brali udziały w takich zabawach. Kazanie na ten temat ks. Gołębiowskiego z Płocka można obejrzeć na Youtube.

Chrześcijanie coraz częściej obchodzą to "święto", które świętem nie jest i nie da się go pogodzić z wiarą chrześcijańską - ostrzega duchowny z Płocka.
Zobacz także: Ks. Jacek o Halloween
Zdecydowanie krytyczne podejście do święta Halloween jest tym bardziej niezbędne, że dla niektórych łączy się ono nawet z kultem Szatana, ojcem wszelkiego zła, grzechu i śmierci – mówi ks. Gołębiowski.
Otwieranie się na duchy to zabawa z diabłem w chowanego. Ale na takich zasadach, że jedynie człowiek szuka, a diabeł pozwala się znaleźć - grzmiał z ambony ks. Gołębiowski.

Opozycją dla Halloween ma być Korowód Wszystkich Świętych. Młodzi, którzy marzą o spełnieniu amerykańskiego snu o listopadowym przemierzaniu ulic w przebraniach, mogą narzucić na siebie stroje przypominające świętych. Tego typu pochody organizowane w okolicy pierwszego listopada są w Polsce coraz bardziej popularne.

Zobacz także: Duchowni działają jak mafia? „To rodzina, która kryje samych siebie”
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić