aktualizacja 

Halloween na żywo? Postać z dzieła Stephena Kinga terroryzuje szkockie miasteczko

2

Do halloween pozostały ponad dwa tygodnie. Dla niektórych ten dzień nie jest okazją do zabawy, a do straszenia. Co więcej - tak bardzo nie mogą się doczekać halloween, że straszenie rozpoczynają...parę tygodni wcześniej. Dowodem na to jest postać, która pojawiła się na ulicach sennego szkockiego miasteczka.

Halloween na żywo? Postać z dzieła Stephena Kinga terroryzuje szkockie miasteczko
Anonimowy klaun sieje postrach w Szkocji (Facebook)

Klaun-zabójca grasuje po ulicach

"Pennywise" to postać wykreowana w dziele Stephena Kinga pt. "TO" z 1987 roku. Przerażający klaun miał co 27 lat zabijać dzieci w miasteczku Derry w stanie Maine.

Tyle fikcji. Rzeczywisty "Pennywise" pojawił się w okolicach miasteczka Skelmorlie w północnym Ayrshire, gdzie zostawia charakterystyczne dla siebie czerwone balony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Halloween obraża uczucia katolików? Ksiądz mówi o "zderzeniu kulturowym"

Ma nawet konto na Facebooku pod nazwiskiem Cole Deimos.

Jedyne, co umrze, to wasza wiarygodność

W mitologii greckiej Deimos jest uosobieniem strachu, a jego imię można luźno przetłumaczyć jako "strach".

Wygląda na to, że klaun zaczął się pojawiać w wiosce w 2021 r. Na jego koncie na Facebooku widać, jak skrada się na czworakach przez most i wpatruje się uważnie w ekran, trzymając czerwony balonik.

Twierdzi, że uczył się "w szkole klaunów". Jego najnowszy film nosi tytuł "Wiadomość dla mediów". Zniekształconym męskim głosem kpi z policji, która do tej pory go nie zidentyfikowała.

No cóż, znów trafiłem do wiadomości. Czy powinienem się uśmiechać do kamer moim "ohydnym" uśmiechem? - mówi.

Dodaje, że policja wie o jego wybrykach.

Policja została powiadomiona. Myślicie, że mnie to obchodzi? I tak musieliby mnie najpierw złapać. A to jest wyzwanie. Nazywają mnie "klaunem zabójcą". Zostawcie żarty mnie. Jedyne, co umrze, to wasza wiarygodność - mówi anonimowy klaun w upiornym nagraniu.

Jak myślicie - to nieszkodliwa zabawa, czy ta postać może być realnym zagrożeniem?

Halloween w Polsce - coraz popularniejsze

Już na miesiąc przed samym halloween w sklepach pojawiły się liczne ozdoby i przebrania w klimacie tego dnia. Wbrew pozorom jest na nie zapotrzebowanie - nie tylko ze względu na dzieci, które traktują ten dzień jako okazję do zabawy i zbierania cukierków. Dodatkowym powodem wzrostu popularności halloween w Polsce może być obecność uchodźców z Ukrainy.

W Ukrainie święto zmarłych jest obchodzone tydzień po Wielkanocy. Dlatego dla naszych sąsiadów ze Wschodu obchodzenie halloween nie jest niczym obrazoburczym. Dodatkowo ich rodzime święto jest dniem radosnym, a nie czasem zadumy i szacunku, jak w Polsce.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić