Ile pączków można zjeść w tłusty czwartek?

4

Tłusty czwartek to tradycyjne święto rozpoczynające ostatni tydzień karnawału. Co roku zajadamy się podczas niego pączkami oraz faworkami. Za każdym razem pojawia się jednak pytanie, ile pączków można zjeść w tłusty czwartek?

Ile pączków można zjeść w tłusty czwartek?
Ile pączków można zjeść w tłusty czwartek? (Pexels)

Co roku bite są rekordy w ilości zjedzonych pączków z okazji tłustego czwartku. Tego dnia Polacy prześcigają się w wynajdowaniu sposobów, jak wcisnąć w siebie jak najwięcej smakołyków. Ile pączków zjeść, aby nie przesadzić?

Tłusty czwartek. Ile pączków zjadają Polacy?

Uważa się, że niezjedzenie pączka w tłusty czwartek grozi niepowodzeniem w życiu. Już od samego rana przed cukierniami ustawiają się kolejki osób, chcących zdobyć ten smakołyk. Ile tak naprawdę pączków spożywamy?

Niektórzy z okazji tłustego czwartku zjadają ogromne ilości pączków. Rekordziści potrafią tego dnia spożyć ich ponad 20. Statystyki wskazują, że wszyscy Polacy zjadają z okazji tłustego czwartku nawet 100 milionów pączków.

Tłusty czwartek 2021. Czy należy jeść pączki?

Ze względu na skład pączki nie należą do grupy produktów zalecanych w codziennej diecie. W stosunkowo niewielkiej ilości produktu znajduje się spora zawartość kalorii. Dodatkowo pączki są źródłem cukrów prostych oraz szkodliwych tłuszczów, przyczyniających się do wzrostu masy ciała.

Należy jednak pamiętać, że jednorazowe spożywanie pączków nie wpływa na zaburzenie pracy organizmu i nie powinno także przyczynić się do odkładania tkanki tłuszczowej. W związku z tym, zjedzenie pączka w tłusty czwartek nie powinno nam zaszkodzić. Warto jednak tego dnia zadbać o dodatkowy wysiłek fizyczny, aby zrównoważyć bilans energetyczny.

Ile pączków można zjeść w tłusty czwartek?

Ile pączków zjadają z okazji tłustego czwartku Polacy? Okazuje się, że w tłusty czwartek zjadamy średnio 2,5 pączka. Warto pamiętać, że na taki wynik przekładają się zarówno osoby które nie jedzą pączków, jak i Ci którzy zjadają ich kilkadziesiąt.

Jaka jest bezpieczna liczba pączków? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszego organizmu i stanu zdrowia.

Podczas zabawy w tłusty czwartek nie należy zapominać o umiarze. Liczba zjedzonych pączków powinna być uzależniona od podejmowanego przez nas wysiłku fizycznego oraz innych aktywności. Można jednak przyjąć, że zjedzenie jednego pączka z zgodnie z tradycją nie powinno nam zaszkodzić.

Obejrzyj także: Tłusty czwartek. Na ten dzień czekamy cały rok

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić