Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Imigrant pobił 73-letnią Niemkę. Brutalny atak nagrała kamera

1028

Motywy bestialskiego napadu, do którego doszło w Norymberdze, pozostają nieznane. Napastnik trafił na obserwację psychiatryczną.

Imigrant pobił 73-letnią Niemkę. Brutalny atak nagrała kamera
(Youtube.com)

Zaatakował znienacka. Półnagi mężczyzna afrykańskiego pochodzenia podszedł do staruszki i silnie ją uderzył. Cios miał nokautująca siłę. Staruszka upadła, a gdy już leżała została kilkakrotnie kopnięta w głowę. Całe zdarzenie świadkowie nagrali na telefon i wrzucili do internetu. Kobiecie nikt jednak nie pomógł.

Policja potwierdza, że zajmuje się sprawą. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa na obserwacji psychiatrycznej. Pobita staruszka z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Miała rozległe krwotoki wewnętrzne i kilka złamań.

Stan pobitej kobiety nadal jest poważny i nie wiadomo, czy przeżyje brutalny napad - komentuje policja z Norymbergi.

Okoliczności pozostają dla policji wielką zagadką. Mężczyzna nie chce powiedzieć, dlaczego pobił staruszkę. W toku śledztwa ustalono jedynie, że ma 23 lata i pochodzi z Afryki. Podczas ataku z 14 grudnia miał na sobie jedynie białe majtki. Wiadomo też, że z ofiarą nic go nie łączyło i że nie był wcześniej notowany przez niemiecką policję - informuje Russia Today.

Zobacz także: Zobacz także: Zamaskowany mężczyzna obrabował bank w Katowicach. Policja publikuje nagranie

Imigranci stanowią 22 proc. całej ludności Niemiec. To jednak nie tylko imigranci z ostatnich fali uchodźców. Niemiecki urząd statystyczny Destatis wziął pod uwagę także tych, którzy urodzili się w Niemczech, ale ich rodzice są przyjezdnymi. Prawie połowa z nich to mieszkańcy Europy. Głównie przyjechali z Bałkanów, ale też z Europy Wschodniej. Zauważono jednak ogromny wzrost liczby imigrantów pochodzących z Afryki. To aż 46-proc. skok w porównaniu np. z rokiem 2011.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić