Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Al-Kaida w Indiach. Władze kraju ogłosiły wielki sukces

39
Podziel się:

Indyjska Narodowa Agencja Śledcza podzieliła się wielkim sukcesem. Jak ujawniono, doszło do odnalezienia i aresztowania dziewięciu bojowników Al-Kaidy. Terroryści zamierzali przeprowadzić ataki w różnych częściach kraju – m.in. stolicy.

Al-Kaida w Indiach. Władze kraju ogłosiły wielki sukces
Indyjska Narodowa Agencja Śledcza ujawniła, że schwytano dziewięciu bojowników Al-Kaidy (Getty Images, Scott Nelson , Stringer)

Informacja o schwytaniu terrorystów została ujawniona w sobotę 19 września. Jak podaje "The Straits Times", sześciu bojowników zatrzymano w stanie Bengal Zachodni, a trzech – w stanie Kerala.

Terroryści Al-Kaidy schwytani. Planowali liczne ataki terrorystyczne

Według przedstawicieli Narodowej Agencji Śledczej schwytani terroryści mają powiązania z komórką Al-Kaidy, za finansowaniem której stoi Pakistan. Dziennikarze "The Straits Times" próbowali zweryfikować te oskarżenia w rozmowie z przedstawicielem państwa, jednak nie otrzymali odpowiedzi pakistańskiego MSZ.

Schwytani bojownicy planowali przeprowadzić ataki terrorystyczne na terenie Indii. Do jednego z nich miało dojść w Nowym Delhi, stolicy państwa.

Grupa planowała przeprowadzić ataki terrorystyczne (...) w Indiach w celu zabicia niewinnych ludzi i wywołania terroru w ich umysłach – cytuje treść oświadczenia Narodowej Agencji Śledczej "The Straits Times".

Wszyscy schwytani bojownicy zostaną postawieni przed sądem. W ich sprawie wszczęto również śledztwo.

Zobacz także: Zobacz też: Ojciec premiera o stanie wojennym. "Byliśmy pierwowzorem Al-Kaidy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić