o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Makabryczne zabójstwo honorowe w Pakistanie. Powód szokuje. Miała 24 lata

64
Podziel się

W pobliżu autostrady w Pakistanie znaleziono ciało 24-letniej kobiety. Policja aresztowała jej męża i szwagra. Mężczyźni mieli torturować i ukamienować kobietę.

Makabryczne zabójstwo honorowe w Pakistanie. Powód szokuje. Miała 24 lata
24-letnia kobieta ukamienowana przez męża i szwagra (Twitter.com)
bDTuZNlx

Do zabójstwa honorowego kobiety doszło w mieście Jamshoro w prowincji Sindh w Pakistanie. Okaleczone ciało 24-latki znaleziono w pobliżu autostrady.

Policja ustaliła, że przed śmiercią kobieta była torturowana. Jej ojciec początkowo zapewniał, że zginęła w wyniku wypadku. Później wycofał swoje zeznania i stwierdził, że została zabita przez męża i szwagra. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak ojciec płacze nad grobem córki.

bDTuZNlz

Allah Baksh i Kareem Baksh zostali aresztowani przez policję. Mąż i szwagier 24-laŚledczy ustalili, że przyczyną morderstwa była kłótnia z rodziną jej męża związana z plemienną tradycją "watta satta". Polega ona na tym, że brat i siostra poślubiają osoby z tej samej rodziny.

Mąż i szwagier 24-latki mieli ukamienować kobietę. Początkowo próbowali zrzucić winę na jej rodzinę, jednak dowody wskazywały, że to oni odpowiadają za zabójstwo.

bDTuZNlF

Zobacz także: Antykoncepcja po pakistańsku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTuZNma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(64)
gość
9 miesięcy temu
nie ma czegoś takiego jak zabójstwo honorowe jest tylko tradycyjne barbarzyństwo
SpAwN
9 miesięcy temu
I po co to nam w Europie???
Durch das
9 miesięcy temu
Te religie tradycje szkoda słów co tu można powiedzieć Młoda kobieta miała przed sobą życie A może lepiej niż żyć z tymoooodziadostwe@@@@@@
bDTuZNmb
kwch
9 miesięcy temu
Kategoria: Zwierzęta. To jest zacofany cywilizacyjnie lud. Co z tego, że mają internet i smartfony? Zbuduj małpie kibel a dalej będzie sikała z drzewa. Tak samo im dali smartfony i internet a co z tego jak czytają na nim Koran a wszystko co zgodne z nauką i rozwojem mają zablokowane
Gosc
9 miesięcy temu
Pakistan to najgorszy kraj
Najnowsze komentarze (64)
Emeryt.
7 miesięcy temu
Dlaczego nie piszecie "tzw.honorowe zabójstwo",tylko honorowe zabójstwo?Dlaczego o islamskich bandytach,terrorystach piszecie bojownicy,a nie właśnie:bandyci,terroryści?
zyx
9 miesięcy temu
ojciec nie płakał dlatego, że zabili mu córkę, tylko dlatego, że wg niego to była wyrodna córka i sprowadziła na rodzinę hańbę
pieczątka
9 miesięcy temu
a czy Allah jest zadowolony ? dał jakiś znak ?
Thor
9 miesięcy temu
Warto zauważyć również,że wielu myli prawa związane z religią z prawami tradycyjnymi obowiązującymi,często nielegalnie,jako zwyczaje pewnych społeczności. A w Polsce nie ma takich zachowań? A np. zabij konfidenta,nie tylko jako groźba ale np atak maczetą. To nie zwyczaj honorowy? Nielegalny jednak zarówno pobicia,ataki młotkami,maczetami,gazem,pałkami, kastetami z przyczyn które można określić jako honorowe w Polsce się zdarzają , prawda? Ofiary takich ataków często lądują na wózku lub w piasku. Też z powodu honoru i pieniędzy. Dokładnie te same motywy co w Pakistanie,a że tam jest to nielegalne zostali zatrzymani przez policję.
Thor
9 miesięcy temu
To nie jest tradycja religijna,podobne zwyczaje panowały również w Europie,w pewnej firmie trwają do dzisiaj ,tyle,że złagodniały w średniowieczu poprostu po zabójstwie płaciło się opłatę do urzędu,pojedynkowania trwało całe wieki, dziś danie komuś po mordzie w ramach honorowej "solówki" to też się zdarza,piszę o tej bardziej znanej stronie,kobiety również miały do 20 wieku ograniczone prawa,w latach 50 jeszcze pedofilia nie była karana. Kamieniowanie to kara biblijna,kiedyś bardzo popularna . Reasumując,kultura Europy również ma takie "honorowe" tradycje, lekko pokryte kurzem oficjalnych zwyczajów i pozatym u nas w Europie zarówno mężczyźni i kobiety że względu na dochody i rewolucje,których owoce były często gorzkie sprawiły,że człowiek ma samodzielność ekonomiczną i prawa które są egzekwowane z podatków całej społeczności.
radio mabuzię
9 miesięcy temu
Oni są jeszcze na poziomie katolickiej Europy że średniowiecza i czasòw "świętej" inkwizycji.
buta
9 miesięcy temu
Jak was czytam co wypisujecie to śmiech ogarnia !! wyśmiewanie innej kultury bo nie pasuje do naszej przypomnę tylko wszystkim : - wrzucanie skrępowanych kobiet do wody bo są czarownicą - palenie na stosach - stworzenie obozów koncentracyjnych i gułagów - wywołanie 2 wojen św - wyprawy krzyżowe (wyrznięcie całej Jerozolimy) - stworzenie bomby atomowej oraz broni biologicznej to my zachód i stany - i najgorsze pouczanie innych i wprowadzanie demokracji na siłę , a tak naprawdę łupimy te kraje z ropy i minerałów lub robimy sobie tanią siłę roboczą Bangladesz itp.
Marta
9 miesięcy temu
Tak, zaprośmy i przyjmijmy jedynie słuszną religię głoszoną przez Mohameta.
bDTuZNlT
Amen
9 miesięcy temu
Kto nie stoi z Jarkiem, stoi tam gdzie ZOMO, zrozumiano! Już Jarek Wasz nauczy. Tylko mu długopisu z rąk nie wyrywajcie.
SzK
9 miesięcy temu
kara smierci i do widzenia
wue
9 miesięcy temu
Zamęczyli dziewczynę bo czegoś tam nie chciała.
Anka
9 miesięcy temu
W zasadzie nasz Biblia też tak podchodzi do kobiet. Poczytajcie katolicy bo swego nie znacie. Lilith też została surowo ukarana za bycie nieposłuszną.
prałat
9 miesięcy temu
Czy artykuł w ogóle wyjaśnia, dlaczego zabili? Jakaś "watta satta"?
max
9 miesięcy temu
była nieposłuszna
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić