Informacje brytyjskiego wywiadu. Ukraińcy odzyskują miasta

Podziel się:

Wojskom ukraińskim udało się odzyskać miasta i pozycje obronne w promieniu do 35 km na wschód od Kijowa — informuje brytyjski wywiad. Siły zbrojne Ukrainy dodają, że stopniowo odzyskują również kontrolę nad miejscowościami na zachód od stolicy.

Informacje brytyjskiego wywiadu. Ukraińcy odzyskują miasta
Ukraiński czołg w Browarach pod Kijowem (Getty Images, Andrea Filigheddu/NurPhoto)

Brytyjski resort obrony ujawnił najnowsze dane wywiadowcze na temat wojny w Ukrainie. Jak czytamy w raporcie, wojsko ukraińskie w ostatnich dniach odnotowało duże sukcesy w okolicach Kijowa. Ukraińcom udało się odzyskać miasta i pozycje obronne w promieniu do 35 km na wschód od Kijowa.

Ukraińcy odzyskują miasta

Jak czytamy w oświadczeniu, ukraińskie kontrataki i wycofywanie się wojsk rosyjskich wzdłuż nadmiernie rozciągniętych linii zaopatrzenia pozwoliły Ukrainie odzyskać miasta i pozycje obronne w promieniu do 35 kilometrów na wschód od Kijowa. Według raportu, siły ukraińskie będą prawdopodobnie próbowały nadal wyprzeć siły rosyjskie na północny zachód od Kijowa w kierunku lotniska Hostomel.

Mniej optymistycznie sytuacja wygląda na południu Ukrainy. Tam siły rosyjskie nadal próbują zdobyć Mikołajów, dążąc do przemieszczenia się na zachód w kierunku Odessy, ale ich natarcie jest spowalniane przez problemy logistyczne i opór Ukrainy.

Dzień wcześniej ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii poinformowało, że udane kontrataki wojsk ukraińskich mogą zapobiec przegrupowaniu wojsk rosyjskich i wznowieniu ofensywy na Kijów.

Ukraińskie wojsko poinformowało, że zatrzymano siły rosyjskie w kierunku Browarów, gdzie próbowały przedrzeć się przez pozycje ukraińskie w stronę Kijowa. W środę Siły Zbrojne Ukrainy podały, że po wielu dniach walk udało się odzyskać kontrolę nad zajętą wcześniej przez wojska rosyjskie miejscowością Makarów, położoną około 70 km na zachód od Kijowa.

Zobacz także: Istotna zapowiedź Zełenskiego. Ekspert wyjaśnia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić