Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

ISIS planuje uwolnić najemników z obozów detencyjnych. Ustalenia USA

1

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Centrum Zwalczania Terroryzmu wyjawił ostatnie ustalenia na temat planów ISIS. Bojownicy już wielokrotnie usiłowali ponownie zebrać siły po ciosach, których doznali ze strony przeciwników. Planują kolejne akcje.

ISIS planuje uwolnić najemników z obozów detencyjnych. Ustalenia USA
Bojownicy ISIS planują uwolnienie jeńców z obozów detencyjnych (Getty Images, Defne Karadeniz , Stringer)

Jak podaje "ANF News", Państwo Islamskie wciąż działa na całym świecie. Obecnie ISIS posiada około 20 filii – poza Syrią i Irakiem – które rozwijają się mimo wysiłków członków międzynarodowych służb i działań zbrojnych.

ISIS chce odbić najemników. Dyrektor Narodowego Centrum Zwalczania Terroryzmu zdradza plany terrorystów

Christopher Miller ujawnił, że ISIS koncentruje obecne wysiłki na uwolnieniu tysięcy członków organizacji terrorystycznej z rodzinami. Są oni przetrzymywani w obozach detencyjnych na terenie północno-wschodniej Syrii.

Obozy jenieckie są prowadzone przez członków SDF (Syryjskich Sił Demokratycznych). Według Christophera Millera brakuje jednak międzynarodowego organu, który mógłby wspierać SDF w nadzorowaniu jeńców. Jeśli ISIS wcieli swoje plany w życie, na wolności znajdą się tysiące osób.

Christopher Miller zdradził, że w ostatnich latach udaremniono wiele prób ataków terrorystycznych ISIS w Zachodniej Europie. Według ustaleń ekspertów obecnie największych filie organizacji znajdują się w Afryce. Bojownicy polegają w głównej mierze na doświadczonych dowódcach średniego szczebla, którzy pozostają w pełni oddani dotychczasowej misji.

Zobacz także: Atak dżihadystów na rajską wyspę. Państwo Islamskie odradza się
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić