o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

ISIS planuje uwolnić najemników z obozów detencyjnych. Ustalenia USA

1
Podziel się

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Centrum Zwalczania Terroryzmu wyjawił ostatnie ustalenia na temat planów ISIS. Bojownicy już wielokrotnie usiłowali ponownie zebrać siły po ciosach, których doznali ze strony przeciwników. Planują kolejne akcje.

ISIS planuje uwolnić najemników z obozów detencyjnych. Ustalenia USA
Bojownicy ISIS planują uwolnienie jeńców z obozów detencyjnych (Getty Images, Defne Karadeniz , Stringer)
bDZRVPCd

Jak podaje "ANF News", Państwo Islamskie wciąż działa na całym świecie. Obecnie ISIS posiada około 20 filii – poza Syrią i Irakiem – które rozwijają się mimo wysiłków członków międzynarodowych służb i działań zbrojnych.

ISIS chce odbić najemników. Dyrektor Narodowego Centrum Zwalczania Terroryzmu zdradza plany terrorystów

Christopher Miller ujawnił, że ISIS koncentruje obecne wysiłki na uwolnieniu tysięcy członków organizacji terrorystycznej z rodzinami. Są oni przetrzymywani w obozach detencyjnych na terenie północno-wschodniej Syrii.

bDZRVPCf

Obozy jenieckie są prowadzone przez członków SDF (Syryjskich Sił Demokratycznych). Według Christophera Millera brakuje jednak międzynarodowego organu, który mógłby wspierać SDF w nadzorowaniu jeńców. Jeśli ISIS wcieli swoje plany w życie, na wolności znajdą się tysiące osób.

bDZRVPCl

Christopher Miller zdradził, że w ostatnich latach udaremniono wiele prób ataków terrorystycznych ISIS w Zachodniej Europie. Według ustaleń ekspertów obecnie największych filie organizacji znajdują się w Afryce. Bojownicy polegają w głównej mierze na doświadczonych dowódcach średniego szczebla, którzy pozostają w pełni oddani dotychczasowej misji.

Zobacz także: Atak dżihadystów na rajską wyspę. Państwo Islamskie odradza się
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZRVPCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
skurczybyk
6 miesięcy temu
Wielu ''rebeliantów '' wyprodukowanych przez USA przeszło na stronę ISSIS CO OZNACZA że takie metody nie mają sensu i często odnoszą odwrotny skutek . Tak było w Wietnamie , Iraku . Afganistanie Syrii a i na Białorusi nie da się ogłupić ludzi .
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić