Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

ISIS próbuje wzbudzić strach przed Świętami. Podaje kolejne cele ataków

18

Nowy Jork, Paryż i Londyn - to miasta, które według propagandy dżihadystów mogą bać się zamachów w czasie Bożego Narodzenia.

ISIS próbuje wzbudzić strach przed Świętami. Podaje kolejne cele ataków
(Twitter)

Udało się przechwycić internetową propagandę terrorystów. SITE - organizacja zajmująca się monitorowaniem ich aktywności w sieci, natrafiła na rozsyłane przez dżihadystów plakaty. Zdradzają na nich kolejne z możliwych celów. Jeśli wierzyć propagandzie, ISIS może planować atak w Nowym Jorku. Dowodem może być wizerunek św. Mikołaja patrzącego na Times Square - jedną z najbardziej znanych ulic w mieście. Obok niego leży też worek dynamitu.

W Święta spotkamy się w Nowym Jorku... niedługo - brzmi ostrzeżenie.

Kolejnym celem może także być Paryż. Wraz z plakatem pokazującym centrum Nowego Jorku agencja SITE wychwyciła także inny, dotyczący Francji. Widać na nim rękę trzymającą zakrwawiony nóż, świąteczny jarmark, a w tle - wieżę Eiifla. Do tego napis w trzech językach: "Wkrótce wasze święta" - donosi Daily Mail.

To jednak nie pierwsze zdjęcia przechwycone z kanałów komunikacji terrorystów, które dopuszcza zamach w Boże Narodzenie. Do sieci trafił ostatnio plakat, według którego do zamachu może dojść na jednym z tegorocznych jarmarków bożonarodzeniowych. Podobnych do tego z Berlina, gdy dżihadysta wjechał w tłum ludzi skradzioną ciężarówką. Oprócz bojownika ISIS i Świętego Mikołaja można było rozpoznać na nim ulicę Londynu Regent Street w dzielnicy Soho, gdzie co roku rozstawiany jest świąteczny jarmark.

ISIS grozi bo ponosi porażki. Pozycja terrosytów słabnie wraz z walkami toczonymi w Syrii. Dżihadystów przepędzono m.in. z Rakki, która od 2014 r. była samozwańczą stolicą Państwa Islamskiego w Syrii oraz centrum planowania operacji terrorystycznych za granicą. Groźby zamachów mogą być jedynie próbą utrzymania posłuszeństwa w szeregach organizacji.

Zobacz także: Nie przegap: "17 Jednostka". Tak działają elitarne izraelskie służby

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić