Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Jacek Kurski ma powód do niepokoju. Chodzi o TVP

245
Podziel się:

Szef Telewizji Polskiej Jacek Kurski nie będzie zadowolony z wyników najnowszego badania CBOS. Jak się okazuje, TVP jako jedyna z badanych stacji otrzymała od widzów więcej ocen negatywnych, niż pozytywnych. Najlepiej oceniany jest natomiast Polsat.

Jacek Kurski ma powód do niepokoju. Chodzi o TVP
TVP uzyskało najgorszy wynik w badaniu CBOS (PAP, Leszek Szymański)

W ramach najnowszego badania przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej respondentów zapytano o ich zdanie na temat głównych stacji telewizyjnych w Polsce. Kolejny rok z rzędu najgorzej wypadła Telewizja Polska.

Polsat oceniany najlepiej

Stacja Polsat uzyskała od ankietowanych najlepsze opinie. Aż 72 proc. badanych oceniło ten kanał pozytywnie. To o 4 punkty procentowe więcej w porównaniu z ubiegłorocznym badaniem. Odsetek negatywnych opinii z kolei zmniejszył się o 2 pkt. proc. rok do roku. Warto zaznaczyć, że przychylne zdanie na temat Polsatu mają Polacy niezależnie od wyznawanych przez siebie poglądów politycznych.

TVN uplasował się na drugim miejscu w rankingu. 61 proc. ankietowanych oceniło tę stację pozytywnie, co oznacza wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu z rokiem 2021. Krytyczną opinię na temat TVN-u wyraziło 20 proc. pytanych osób, czyli o 3 pkt. proc. mniej niż rok wcześniej.

TVP z przewagą negatywnych opinii

Telewizja Polska jest jedyną badaną stacją, która otrzymała więcej opinii negatywnych niż pozytywnych. TVP zostało ocenione negatywnie przez aż 43 proc. ankietowanych. To 1 punkt proc. mniej niż rok temu. Z aprobatą o TVP wypowiedziało się z kolei jedynie 40 proc. badanych.

Najbardziej krytyczną opinię o TVP mają młodzi respondenci. Aż połowa badanych w przedziale wiekowym 18-24 źle ocenia działalność publicznej telewizji. Wśród ankietowanych w wieku 55-64 przeważają natomiast opinie pozytywne.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(245)
stary góral
2 miesiące temu
Na trzeżwo nie da się oglądać. Co grozi wpadnięciem w alkoholizm.
waku
2 miesiące temu
Ale dla Kaczyńskiego to nie ma znaczenia. Ważne że Kurski robi propagandę dla PIS-u. Urban współczesnych czasów. Oni nie mają umiaru ani wstydu
Margolcia
2 miesiące temu
Kiedy nakręcą kolejną część Piratów z Karaibów i Fantastycznych zwierząt? Czekam. Może Kurski sypnie groszem.
narut
2 miesiące temu
Ktoś to jeszcze ogląda ? Nie mam na myśli wyznawców PiS bo to stan umysłu.
mały Jasio
2 miesiące temu
Raz się żyje rzekł soliter i wyskoczył z czterech liter. Popatrzył i rzekł zarówno i tu .ówno i i tam .ówno. Lecz kiedy się na tym skupię bardziej wolę siedzieć w .upie.
tronkowy
2 miesiące temu
Bez pół litra nie oglądam.
ciocia Zosia
2 miesiące temu
Właściwy program dla właściwych odbiorców?
kat
2 miesiące temu
Czy ankieta obejmowała wszystkich czy tylko tych oglądających telewizję? A jeśli oglądają, to jakie programy oglądają a jakich nie.
Mosiek
2 miesiące temu
Uj co to będzie w lypcu! Uj co to będzie w lypcu! Uj co to będzie w lypcu jak już w styczniu szanownemu panu tak nogi śmierdzą!
Wawelski
2 miesiące temu
Danuta Holecka, czas wysyłać pakiety o azyl u Kima. Koleżanka Lewandowska tak samo.
Staruszka
2 miesiące temu
Już żeczywiecie nie da się tego oglądać. ..Polsat Górą! !!!!!!
Taka prawda
2 miesiące temu
Tylko Jarek i TVP
Bella
2 miesiące temu
TVP stacja która nas karmi durnymi serialami tureckimi.Nigdy nie będę oglądać TVP.Kurski fajnie się rządzi pieniędzmi podatników .
Aśka
2 miesiące temu
Nie oglądam tvp od 7 lat, tylko patrzeć jak rydzyk im ustali program i będzie dyrektorem tvp. Hańba co zrobiono z tvp, która była publiczna a nie partyjna.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić