Japonia nalega, aby pozostałe państwa złagodziły warunki wjazdu

7

Japoński rząd liczy, że wkrótce kraje otworzą się na obcokrajowców i zniosą najbardziej surowe ograniczenia. Ich nadzieje dotyczą wpuszczania tych członków społeczności, którzy przyjęli już szczepionkę na COVID-19. Proponują stworzenie dla nich specjalnych certyfikatów.

Japonia nalega, aby pozostałe państwa złagodziły warunki wjazdu
Japończycy mają nadzieję, że wkrótce zaszczepione osoby będą mogły liczyć na łagodniejsze zasady wjazdów do innych państw (Getty Images, Tomohiro Ohsumi/Stringer)

Jak informuje Nikkei Asia, rząd Japonii liczy, że wzrost liczby zaszczepionych osób przyczyni się do ożywienia turystyki. Aby ułatwić swoim obywatelom podróżowanie, planuje wprowadzić od lipca specjalne certyfikaty dla osób, które przyjęły już wszystkie zalecane dawki szczepionki na koronawirusa.

Japonia a paszporty szczepionkowe. Rząd oferuje specjalne certyfikaty

Japońskie certyfikaty dla zaszczepionych mają zawierać m.in. takie informacje, jak data szczepienia i nazwa producenta preparatu. Aby zapobiec ewentualnym fałszerstwom, dokumenty zostaną wydrukowane na specjalnym papierze. W przyszłości będzie można je także okazywać za pośrednictwem aplikacji.

Japończycy liczą, że jeśli będą ułatwiać wjazd obywatelom poszczególnych państw, ich rządy odwdzięczą się tym samym. Według ustaleń Nikkei Asia władze Japonii opierają swoje przypuszczenia na dyplomatycznej zasadzie wzajemności.

Polityka rządu wymaga ustępstw nie tylko innych państw, ale przede wszystkim samych Japończyków. Dotychczas aby wjechać do Kraju Kwitnącej Wiśni, niezbędne było okazanie negatywnego testu na COVID-19 sprzed co najmniej 72 godzin, a także przejście 14-dniowej kwarantanny.

Zobacz także: Zobacz też: Trzy dawki szczepionki koniecznością? Dr Grzesiowski odpowiada
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić