Jego syn zabił czterech uczniów. Sąd w USA skazał ojca "za to, czego nie zrobił"

16

James Crumbley, ojciec nastolatka, który w 2021 roku zamordował czterech uczniów w szkole średniej w Detroit (stan Michigan) w Stanach Zjednoczonych, został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci. Miesiąc wcześniej skazana została także jego żona.

Jego syn zabił czterech uczniów. Sąd w USA skazał ojca "za to, czego nie zrobił"
USA. Jego syn zabił czterech uczniów. Sąd skazał ojca (Getty Images, Bill Pugliano)

James Crumbley został skazany na podstawie czterech zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci, za które grozi maksymalna kara do 15 lat więzienia.

Jak podkreśla CNN, James Crumbley usłyszy dokładny wyrok 9 kwietnia o godzinie 9:00. Jego żona, Jennifer Crumbley, zostanie skazana w tym samym dniu i o tej samej godzinie.

W środę, po odczytaniu wyroku i zatwierdzeniu go przez każdego z przysięgłych, James Crumbley został skuty w kajdany i wyprowadzony z sali sądowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żyjemy w epoce przedwojennej? "Tusk alarmuje elity państw zachodnich"

Prokuratorzy podczas mów końcowych stwierdzili, że James Crumbley dopuścił się "rażącego zaniedbania", ponieważ kupił swojemu synowi pistolet SIG Sauer kal. 9 mm na kilka dni przed atakiem, nie zabezpieczył go odpowiednio, zignorował pogarszający się stan zdrowia psychicznego syna i nie zachował "należytej staranności", aby zapobiec przewidywalnemu niebezpieczeństwu.

James Crumbley nie jest sądzony za to, co zrobił jego syn. James Crumbley jest sądzony za to, co zrobił i czego nie zrobił - powiedziała prokurator hrabstwa Oakland, Karen McDonald.

Trzy lata od tragedii w Detroit

30 listopada 2021 roku miał być zwyczajnym dniem dla uczniów szkoły średniej Oxford High School w stanie Michigan, USA. Nikt nie zdawał sobie sprawy, że tego dnia 15-letni wychowanek placówki zaplanował rzeź.

Ethan Crumbley wszedł do szkoły z bronią półautomatyczną, z której oddał 15-20 strzałów. Zabił cztery osoby, osiem ranił. Następnie zaczekał na terenie szkoły na przybycie policjantów.

Crumbley został oskarżony o terroryzm ze skutkiem śmiertelnym. Miał postawione cztery zarzuty zabójstwa pierwszego stopnia i siedem zarzutów ataku z zamiarem zabójstwa. Co najważniejsze w tej sprawie, 15-latek był sądzony jak osoba dorosła, dlatego mógł spodziewać się bardzo surowego wyroku. I taki też dostał.

Sąd stanu Michigan skazał 17-letniego Ethana Crumbleya na dożywocie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić