o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KOZ
|

Joe Biden spotyka się z papieżem. Watykan nagle odwołał transmisję

237
Podziel się

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przybywa do Europy, gdzie weźmie udział w szczycie G20 w Rzymie oraz konferencji klimatycznej COP26 w Glasgow. Spotka się przy okazji z papieżem Franciszkiem. Niedługo przed wizytą polityka w Stolicy Apostolskiej, Watykan podjął zaskakującą decyzję.

Joe Biden spotyka się z papieżem. Watykan nagle odwołał transmisję
Joe Biden spotkał się z papieżem Franciszkiem (GETTY, Hyoung Chang/MediaNews Group/The Denver Post via Getty Images)
bESijsRN

O wizycie Bidena w Watykanie poinformował portal yahoo.com. Przekazano, że to już czwarta wizyta polityka u papieża Franciszka, po raz pierwszy jednak gościł tam będzie w roli prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Dość niespodziewanie anulowano transmisję na żywo z tego wydarzenia. Biuro prasowe Watykanu nie podało żadnego wyjaśnienia tej sytuacji.

bESijsRP

Watykan przekazał informację dla mediów. Akredytowanym dziennikarzom udostępnione zostanie zmontowane nagranie ze spotkania Joe Bidena z papieżem Franciszkiem.

Watykan odwołał transmisję z wizyty Joe Bidena. Oburzenie mediów

To niespotykana sytuacja. Watykan od lat zapewniał bowiem transmisje na żywo z wizyt krajowych przywódców. Szczególnie ważne stały się w trakcie pandemii koronawirusa, bowiem od początku pandemii Watykan nie dopuszczał niezależnych fotografów i dziennikarzy.

bESijsRV

O wyjaśnienia wystąpiło Stowarzyszenie Korespondentów Watykanu. Rzeczniczka Białego Domu, Jen Psaki, przekazała mediom, że administracja pracuje nad uzyskaniem większego dostępu do materiałów.

Yahoo.com przekazało ponadto, że w najbliższym czasie dojdzie do konwencji amerykańskich biskupów. Jednym z punktów obrad będzie temat aborcji. Część duchownych uważa, że Joe Biden nie powinien przyjmować komunii świętej, ponieważ popiera prawo do aborcji.

Zobacz także: Burza po wywiadzie Morawieckiego dla "Financial Times". Adam Bielan tłumaczy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESijsSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(237)
Polak
3 tyg. temu
Jak można belzebuba przyjąć w atykanie to człowiek spiacy
Amen
4 tyg. temu
Waszyngton Klon i Watykan Klon
Proletaryusz
4 tyg. temu
To sprzeniewierzenie się podstawie założycieli Stanów Zjednoczonych "Państwo bez króla, kościół bez papieża" i zobojętnienie protestanckiej Ameryki Północnej na papieskie bałwochwalstwo będące buntem przeciwko prawu Bożemu "Nie czyń podobizny aby się kłaniać" - księga Wyjścia 20,4.5. Autorytarny ustrój kościoła papieskiego wprowadza narody mentalnie w niedorozwój demokracji i wolności obywatelskich a przestępstwem bałwochwalstwa podobizn odsuwa narody od Boga objawionego poprzez Biblię i podstępnie kieruje ku marginalizacji osobistego kontaktu z Bogiem poprzez Słowo Boże - Biblię zastępując przestępczą wobec przykazania "pobożnością" adorowania martwych malowideł i drewnianych, porcelanowych figur. To pokłon Ameryki dla kontrreformacji papieskiej i początek otwarcia dla demonów z dobrodziejstwem inwentarza przekleństw opisanych w Biblii (Księga Kapłańska 26 rozdział, Powtórzonego Prawa rozdział 28), poprowadzenia Stanów Zjednoczonych do regresu ustrojowego w kierunku utraty zdobyczy demokracji i wolności obywatelskich, ku religijnej dyktaturze i wymuszaniu prokościelnych zachowań światopoglądowych jak w krajach zdominowanych przez kontrreformację papieską Ameryki Południowej, Europy Środkowo-Wschodniej. Aktualnie czego Polska jest przykładem. W Polsce postępuje utrata krótkotrwałych zdobyczy demokracji i wolności obywatelskich i wciągnięcia przez bałwochwalczy mistycyzm adoracji malowideł i porcelanowych figur w koleiny prokościelnej dyktatury i marginalizacji międzynarodowej
bESijsSr
Fakt
4 tyg. temu
Spotkanie Tetrykow
arso
4 tyg. temu
Po co Joe Biden przyjmuje jakąś komunię świętą? W jakim celu? Nie do wiary, ale on jest bardziej religijny niż Tusk, albo prezydenci USA muszą takich udawać.
wnioski
4 tyg. temu
Uważam że era konserwatywnego i antyaborcyjnego kościoła dobiegnie końca. W Europie kościół do spraw aborcji się już nie miesza i raczej akceptuje tą możliwość. Natomiast USA jest nadal konserwatywne, a Polska szczególnie. Jednak to tylko kwestia czasu.
pp FRANEK
4 tyg. temu
JAK NIE WIDZIELI ŚPIĄCEGO JOE TO ZNAJDĄ W NECIE NA RAZIE NIC SIĘ NI9E ZMIENIŁO
Zniesmaczony
4 tyg. temu
Odwołana transmisja? Istnieje uzasadniona obawa, że Biden powie coś głupiego, albo przyśnie.
art
4 tyg. temu
Jeszcze 20-30 lat temu rola papieża w świecie i polityce była bardziej aniżeli istotna. Ten fakt wykorzystywał niejednokrotnie Jan Paweł II w swoim pontyfikacie i stąd między innymi ta wielość pielgrzymek i spotkań. Papież Franciszek, pomimo, ze jest osobą również bardzo medialną to jednak nie ma już takiej możliwości oddziaływania na to co dzieje się na świecie a cześć, zwłaszcza młodszej opinii publicznej postrzega go bardziej jako głowę kościoła - celebrytę aniżeli głowę kościoła - współdecydenta w wielu sprawach współczesnego świata. Rola i papieża i Watykanu się zmieniła i wielu płaszczyznach bardzo zmalała, a wizyta prezydenta Bidena ma jak się wydaje bardziej charakter nostalgiczny i duchowy aniżeli ściśle polityczny, może to i pozytywna zmiana dla całego kościoła jego wizerunku i wiernych.
mat
4 tyg. temu
do wolski nie ma co jechać tam wszystko załatwi za jednym zamachem hahahaha, bo jesteśmy pod watrykańskim zaborem
salute marine...
4 tyg. temu
Biden pomylił Franciszka z Benedyktem
Gienek
4 tyg. temu
Nie mam zaufania do obu tych panow ,knuja razem przewciwko ludzkosci
akcja Wisła
4 tyg. temu
Będą na bank rozmawiać o zmniejszeniu ilości głowic atomowych watykańskich , bo najprawdopodobniej Watykan jest trzecim mocarstwem atomowym , większym niż Chiny , mającym głowice w co najmniej kilkunastu krajach . Ruskich głowic atomowych było w Polsce 178 szt , Watykańskich też musiało być ( lub jest ) drugie tyle . Dzisiaj dochodzą natowskie i USA , więc może się okazać , że my też mamy więcej niż Chinczyk
bESijsSj
acc
4 tyg. temu
Synowie ciemności
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić