Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Julia zginęła na pasach. Oskarżony złożył propozycję. "On jest bezczelny!"

224
Podziel się:

W lipcu ubiegłego roku 68-letni Tomasz I. śmiertelnie potrącił 25-letnią Julię na przejściu dla pieszych w Poznaniu. Mężczyzna zaproponował dla siebie karę dożywotniego zakaz prowadzenia pojazdów. Matka zmarłej jest oburzona tą propozycją. – On jest bezczelny! – mówi pani Matylda w rozmowie z "Faktem".

Julia zginęła na pasach. Oskarżony złożył propozycję. "On jest bezczelny!"
W lipcu ubiegłego roku 68-letni Tomasz I. śmiertelnie potrącił 25-letnią Julię na przejściu dla pieszych. (Policja)

W Sądzie Rejonowym w Poznaniu rozpoczął się proces Tadeusza I., który w lipcu ubiegłego roku śmiertelnie potrącił na pasach 25-letnią Julię. Młoda kobieta była w drodze do pracy. Obrażenia były tak poważne, że Julia zginęła na miejscu.

Oskarżony umyślnie naruszył zasady w ruchu drogowym, powodujący wypadek. Jechał z prędkością nie mniejszą niż 90 km/h i nie obserwował przedpola. Potrącił kobietę, która była już w zaawansowanym momencie pokonywania przejścia dla pieszych – mówił prokurator Adam Furgal, odczytując akt oskarżenia, cytowany przez "Fakt".

Zrozpaczona mama 25-latki twierdzi, że "zabrakło kilku sekund i by żyła", gdyż Julia przeszła już większą część jezdni.

68-letni Tomasz I. przyznał się do winy i przeprosił rodzinę zmarłej Julii. Mężczyzna podkreślił, że nie pamięta tego tragicznego wypadku.

Jechałem do pracy. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego jechałem tak szybko. To było trochę szybciej niż inne pojazdy. Nie widziałem w ogóle tej pieszej. I nic nie pamiętam z wypadku. Jakbym miał czarną dziurę. Pamiętam tylko uderzenie. Wyszedłem z auta i ją zobaczyłem. Sprawdziłem tętno, ale go nie wyczułem – zeznał oskarżony, którego cytuje "Fakt".

Jak opowiada mama zmarłej w rozmowie z tabloidem, 25-letnia Julia była jedyną żywicielką rodziny. Pomagała mamie finansowo oraz w opiece się młodszym 8-letnim bratem, który jest niepełnosprawny. – Ma ciężką odmianę autyzmu, wiążącą się z autoagresją. Po śmierci siostry załamał się i wpadł w depresję. Budzi się w nocy z krzykiem. Bardzo za nią tęskni i chce do niej dołączyć – zeznawała w sądzie kobieta. Pani Matylda sama choruje na stwardnienie rozsiane.

Sąd zakończył przewód na pierwszej rozprawie. Prokuratura chce dla oskarżonego kary 2 lat więzienia. Zdaniem pani Matyldy 68-latek powinien być skazany na 8 lat więzienia.

Jak dla mnie powinien zostać skazany na tyle, ile mu maksymalnie grozi, czyli osiem lat więzienia. On jest teraz bezczelny. Taka kara byłaby też przestroga dla innych kierowców, by taka tragedia się więcej nie powtórzyła – powiedziała "Faktowi" mama Julii.

"Należy zwrócić uwagę, że to nie był zwykły wypadek, jakich wiele na naszych drogach. Oskarżony nie wyjeżdżał z drogi podporządkowanej i nie ocenił źle odległości, tylko naruszył szereg zasad ruchu drogowego. Nawet nie umie powiedzieć, co robił, zamiast obserwować drogę" – argumentował pełnomocnik rodziny Julii.

Sąd ma ogłosić wyrok 19 maja.

Zobacz także: Układ między Ziobrą a Kaczyńskim? Reakcja z Solidarnej Polski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(224)
miriam
1 tyg. temu
Dożywocie to mało ,może zapomniał że zabił człowieka!Powinni wprowadzić w Kodeksie wypadek ze skutkiem śmiertelnym kara Dożywocie to drugi raz by tak szybko nie jechał tylko się zastanowił co zrobić i Tyle w Temacie!!!!!!!!!!!!!!!
Co?????
1 tyg. temu
Więzidnie, dożywotnia renta dla dziecka, kara finansowa ORAZ dożywotni zakaz prowadzenia wsxystkich pojazdów. Niech łazi!
Chore
1 tyg. temu
Facet pewnie nadrabiał przespany czas brawurową jazdą. Drań! Może ktoś po nim przejedzie??
Sto
1 tyg. temu
Niech zdycha w puszce. 12 latek szybko zleci.
Swojak
1 tyg. temu
Większość kierowców uważa, że " nie zrobili niczego niezgodnego z prawem " albo stara się zwalić na kogoś winę, a tutaj wina jest po stronie faceta ,który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych ,a co do kary to powinna być dotkliwa
dakma
1 tyg. temu
Nie więzienie,ale dożywotnia renta dla tej matki w tak tragicznej sytuacji.Powinno się wprowadzić obligatoryjne dożywotnie renty dla rodzin zabitych na pasach dla pieszych.
Antoni
1 tyg. temu
Zamiast pisać głupie komentarze, proszę obejrzeć na YT-bie filmiki z kamer samochodowych- "Stop cham" itp. Te nagrania mówią wszystko o kulturze jazdy naszych mistrzów kierownicy, zachowaniu pieszych, motocyklistów, rowerzystów . Oczywiście nie wszystkich, ale...
Zdziwiony
1 tyg. temu
Już raz pisałem. Niestety jezdnia jest dla aut, nie dla pieszych. Zrobiono nam krzywdę dając pierwszeństwo pieszym przed autem na jezdni. Kto ma pierwszeństwo na chodniku pieszy czy auto? Dlaczego pieszy ma mieć pierwszenstwo na jezdni przed autem, przecież to jest miejsce dla aut tak jak chodnik dla pieszych
vvvv
1 tyg. temu
pierwszeństwo dla pieszych to wydanie na nich wyroku,barany myślą że im wszystko wolno na przejściu i są zwolnieni od myślenia
drat
1 tyg. temu
Nie rozumiem jak można nie patrzeć przechodząc przez pasy.. NIE TYLKO WCHODZĄĆ ale IDAĆ cały czas patrzę czy aby na pewno ktoś nie ruszył albo inny z tyłu rozpędzony nie wyprzedził itd. czy to takie trudne, jakiś zwykły instynkt wystarczy a większość jak barany klapki na oczy i idą, straszne.
sceptyk
1 tyg. temu
W takich wypadkach należy patrzeć czy policja pokazuje monitoringi. Jeżeli okazują się być zepsute to sprawcą jest członek PISu. Zawsze od 7 lat tak się dzieje.
Jan
1 tyg. temu
głosujcie POlaczki dalej na tych z ziemi obrzezanej
sceptyk
1 tyg. temu
Tę krew na rękach mają ci którzy uchwalili prawo że bezwzględne pierwszeństwo mają piesi nawet jeżeli dopiero zbliżają się do pasów. Nieraz nie wiadomo czy taki idzie prosto czy skręci na pasy a on w ostatniej chwili nie patrząc 2 metry przed jadącym samochodem skręca i wchodzi. Bo ma pierwszeństwo. On mózgu może nie mieć lub zajęty ma ten mózg pisaniem SMSa ale ustawodawcy?
Feruła
1 tyg. temu
Od blisko 40 lat jestem kierowcą - egzemplarzem który stara się świadomie przestrzegać przepisy ruchu drogowego. Sam przecież też bywam ~pieszym~ ale kiedy obserwuję i to nie raz zza kierownicy jak skrajnie bezmyślnie zachowują się piesi na przejściach to dech zapiera - dorośli a jak malutkie dzieci. Tak mówię sobie - człowieku co z tego że masz pierwszeństwo ? co co ci z niego przyjdzie jak będziesz martwy ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić