o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Kapłan narodowców o "świętej wojnie". Odniósł się do słów Kaczyńskiego

409
Podziel się

Jarosław Kaczyński wygłosił swoje przemówienie w sprawie wyroku TK, w którym nawoływał do obrony kościołów i wartości, jakimi kierują się katolicy. Na słowa prezesa PiS zareagował kontrowersyjny emerytowany ksiądz Kneblewski.

Kapłan narodowców o "świętej wojnie". Odniósł się do słów Kaczyńskiego
(YouTube)
bEqANPaZ

Ksiądz Kneblewski, znany z kontrowersyjnych poglądów i częstego udzielania się w sieci, dodał kolejne wpisy. Tym razem bydgoski duchowny odniósł się do przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w kwestii zakazu aborcji i protestów społeczeństwa.

Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli. [...] Przede wszystkim musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę – mówił Jarosław Kaczyński.
bEqANPbb

Ksiądz Kneblewski wstawił na swoim Twitterze kilka postów sugerujących, że zgadza się z prezesem PiS. Nie poparł go dosłownie, ale dał do zrozumienia, że przyświecają mu podobne idee.

Zobacz także: Strajk Kobiet. Gorąco pod Sejmem. "Kaczyński oskarżył tych ludzi o przelew krwi"
Zwycięski Wodzu Niebiańskiego Wojska, prowadź nas w świętej wojnie na dwóch frontach: o wolność i o życie! A Wam, Kochani, którzy pragniecie dochować wierności, niech Pan Bóg błogosławi! - czytamy na Twitterze.
bEqANPbh

Kneblewskiego zmuszono do odejścia na przedwczesną emeryturę. Powodem miały być liczne zaniedbania i kontrowersje, które wywołuje w opinii publicznej. Od decyzji odwołał się do władz Watykanu, jednak jego wniosek został jednak odrzucony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqANPbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(409)
o ja cie
9 miesięcy temu
gdzie oni go wykopali? Czy on podlega opiece konserwatora ?
pawel
9 miesięcy temu
na emeryturę zarobił pracując jako cieśla ? - 2 list do Tesaloniczan 3 ; 7-12
iza
9 miesięcy temu
nie wolno zmuszac ludzi do wiary i nakladac obowiazek przestrzegania jej nakazow a takze jej oplacania na sile a tak w Polsce sie dzieje.Rozwiazac konkordaat wszystko wroci do normalnosci Kosciol powinni utrzymywac wierzacy a nie wszyscy
bEqANPbD
zenek
9 miesięcy temu
Kościół w swojej historii przelał mnóstwo krwi i widać za wiele się nie zmieniło. Palenie na stosie niewinnych ludzi, zabijanie w imię ewangelizacji podbitych ludów a teraz usilnie walczy o płody. Może zamiast tworzyć cenniki dla wiernych pomagajcie tym ubogim i tym już narodzonym chorym dzieciom. „Nie bierzcie nic na drogę: ani laski, ani torby podróżnej, ani chleba, ani pieniędzy; nie miejcie też po dwie suknie!” (Łk 9,3) ...ale samochody od bezdomnych są OK :D
EXPERT
9 miesięcy temu
W APOKALIPSIE JEST PRZEDSTAWIONY OBRAZ TEGO KOŚCIOŁA ORAZ JEGO KONIEC .
Adem
9 miesięcy temu
Kościół stracił Irlandię, straci i Polskę
Artman
9 miesięcy temu
Kościół Katolicki w PL sam się zapędził w kozi róg. Po 1989r zamiast zająć się tym do czego jest powołany tj. prowadzeniem wiernych do życia wiecznego i zbawienia to wpadł w jakiś opętańczy tryumfalizm i zajął się gromadzeniem dóbr doczesnych oraz ingerowaniem w politykę. Buta,pycha, pazerność i obsesja na temat ludzkiego (zwłaszcza kobiecego)seksualizmu. No i w końcu nawet w tak katolickim kraju jak Polska ludzie powiedzieli DOŚĆ!!!
diodem
9 miesięcy temu
Dzisiejszy kler, to 80 % judaisci. Dla nich , jak dla masona inny człowiek to półczłowiek.Więc nie ma kary za jego zabicie.Dlatego potrzebna jest ustawa o ,,0'' odpowiedzialności.
pawel
9 miesięcy temu
a do celibatu nie chce się odnieść- 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
Hensab
9 miesięcy temu
Mam nadzieje ze twój koniec będzie bliski i bolesny ,czas skończyć z konkordatem wystarczy .
BARBARA
9 miesięcy temu
KOŚCIOŁY WYBUDOWALI OBYWATELE NAWET CI NIEWIERZĄCY
ABCD
9 miesięcy temu
Narodowi obrońcy tradycyjnych wartości przekonują, że aborcja jest złem ... kopiąc kobiety w brzuch!
Polak
9 miesięcy temu
Zawsze twierdziłem i w dalszym ciągu twierdzę że wiarę od nawiedzenia dzieli cienka linia a ci tak zwani obrońcy, rycerze Chrystusa czy jak ich tam zwał ja nazywam katolepatole, nierozumieją lub nie chcą zrozumieć przesłania religii chrześcijan i ewangelii. A mówi ona chociaż by o tym... - kochaj bliźniego swego jak siebie samego No i fundamentalne przykazanie dla każdego prawdziwego chrześcijanina - jest jeden bóg, bóg jest sędzią sprawiedliwym. Nie klecha ni mu podobni do których nakazują nam się modlić. Tylko bóg nikt więcej cała istota chrześcijanina.
bEqANPbv
Obywatel
9 miesięcy temu
To brońcie kościołów. Kto wam broni tam stać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić