Jan Manicki
Jan Manicki| 

Katalończycy wyszli na ulice. Nie uwierzysz, czym rzucali w policję

6

Mieszkańcy Katalonii wyszli na ulice. Protestowali przeciwko rządowi w Madrycie. Domagają się przywrócenia zawieszonego katalońskiego prezydenta.

Katalończycy wyszli na ulice. Nie uwierzysz, czym rzucali w policję
(Twitter.com)

Hiszpański sąd podtrzymał decyzję o zawieszeniu prezydenta Katalonii Quima Torry. Nie spodobało się to mieszkańcom regionu. Na ulice Barcelony wyszły setki demonstrantów.

Katalończycy wyszli na ulice. Protestowali przeciwko zawieszeniu prezydenta

Niektórzy z protestujących rzucali w uzbrojonych policjantów świńskimi łbami. Protesty zostały zorganizowane przez katalońskie Komitety Obrony Republiki. Ich celem jest walka o niepodległość Katalonii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Demonstranci w Barcelonie domagali się przywrócenia prezydenta regionu. Okazywali również swoje oburzenie sposobem, w jaki rząd w Madrycie radzi sobie z pandemią koronawirusa. Marsz protestujących został zatrzymany przed katalońską prokuraturą.

Policjanci zorganizowali tam barykadę. Funkcjonariusze zostali obrzuceni przez demonstrantów świńskimi głowami. Podpalono również kosze na śmieci.

Rzucali w policję świńskimi łbami. Domagali się uwolnienia więźniów politycznych

Przebieg protestu nie był spokojny. Demonstranci wykrzykiwali niepodległościowe hasła i domagali się również uwolnienia więźniów politycznych. Łby świń zostały również położone przed siedzibą ministerstwa sprawiedliwości.

Ani kroku w tył! Niepodległość! – krzyczeli demonstrujący.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W związku z zamieszkami policja aresztowała co najmniej 5 osób. Zawieszony prezydent Katalonii Quim Torra zostanie zastąpiony do czasu następnych wyborów przez wiceprezydenta Pere Aragonesa.

Obejrzyj także: Grzywna do 15 tys euro. za łamanie zakazu. Nowe obostrzenia w Katalonii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić