Rafał Strzelec
Rafał Strzelec| 

Katoinfluencerka atakuje księży. "Wsadzają nóż w moje serce"

21

Najjjka to influencerka ze Śląska, która publikuje materiały związane z katolicyzmem. Tiktokerka, postanowiła odpowiedzieć na słowa księdza, który podkreślił, że niektóre jej twierdzenia są niezgodne z doktryną Kościoła. - Tacy księża wsadzają nóż w moje serce - grzmi Najjjka.

Katoinfluencerka atakuje księży. "Wsadzają nóż w moje serce"
Najjjka ostro odpowiada krytykującym jej materiały księżom (Tik Tok, Najjjka)

Najjjka jest katoinfluencerką. Chwali się w mediach społecznościowych, że żyje w zgodzie z Pismem Świętym. Nie brak jednak głosów krytyki, że przedstawia swoje prywatne poglądy jako obowiązującą doktrynę. Czasami wchodzi w spór z duchownymi.

Najjjka zaatakowała księdza

Niedawno Najjjka stwierdziła, że Kościół katolicki uważa za grzech współżycie w ciąży. Wówczas inna znana z TikToka postać, ks. Sebastian Picur odniósł się do jej słów, informując, że to nieprawda.

Współżycie w ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem, ponieważ oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia - zaznaczył Picur i zachęcał influencerkę do rozmowy z kimś, kto ma większą wiedzę teologiczną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Godne pożałowania". Znany ksiądz o postawie biskupów

Tym razem w sprawie influencerki głos zabrał ks. Paweł, także korzystający z TikToka. Duchowny napisał, że "Najka głosi swoje prywatne poglądy, nie ma misji kanonicznej" i nie powinno się traktować jej słów jako głosu Kościoła.

Misja kanoniczna to w uproszczeniu uprawnienia do nauczania zasad wiary katolickiej. Do jej otrzymania potrzebne jest m.in. odpowiednie wykształcenie teologiczne, którego - jak wszystko na to wskazuje - młoda influencerka nie posiada.

Najjjka odpowiedziała bardzo ostro w jednym ze swoich nagrań. - Kolejny ksiądz, który się mnie wypiera i szydzi z tego, co mówię. Tacy księża wsadzają nóż w moje serce - powiedziała dramatycznie na nagraniu.

Ksiądz mówi, że to co ja mówię, nie ma nic wspólnego z Kościołem katolickim. W takim razie czemu ciągle cytuję Pismo Święte, wielu świętych i czemu ciągle opieram się na nauce Kościoła katolickiego?(...) A co wy robicie z kościołem? Pozwalacie na modernizm. Zachowujecie się jak faryzeusze - grzmi Najjjka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Na koniec Najjjka stwierdziła, że to, co księża mówią podczas mszy świętych, tak naprawdę ma na celu "przypodobanie się biskupom". Jej zdaniem nie są głosicielami prawdziwej wiary w Boga. Czy to już oskarżenie o herezję?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić