Angelika Karpińska| 

Kazali mu patrzeć, co robią jego żonie. Wszyscy skończyli na szubienicy

914

Czterech mężczyzn zostało straconych w Iranie za zbiorowy gwałt na kobiecie, która wspinała się na górę w Chorasan-e Rezawi. Sprawcy związali jej męża i kazali mu patrzeć na to, co robią.

Kazali mu patrzeć, co robią jego żonie. Wszyscy skończyli na szubienicy
Gwałciciele zostali skazani na śmierć (Pixabay)

Do przerażającego ataku doszło podczas wspinaczki na górę w prowincji Chorasan-e Rezawi w północno-wschodnim Iranie. Sprawcy związali ręce i nogi mężczyzny, po czym kazali mu patrzeć, jak gwałcą jego żonę.

Po przeprowadzeniu szczegółowego śledztwa policji udało się ustalić i zatrzymać napastników. Ruhollah Javidi Rad, Mohammad Sayadi Baghansgani, Mohammad Hosseini i Mohammad Watandoost zostali oskarżeni o porwanie i gwałt na kobiecie oraz groźby użycia przemocy wobec mężczyzny.

Sprawa została skierowana do Sądu Najwyższego, który uznał mężczyzn za winnych. Zostali oni skazani na śmierć przez powieszenie.

Gwałciciele powieszeni w Iranie

Egzekucji dokonano w poniedziałek w więzieniu w Meszhedzie. Zagraniczne media podkreślają, że wyrok był dosyć niespodziewany, ponieważ ofiary gwałtu często spotykają się w Iranie z zarzutami o cudzołóstwo, nieprzyzwoitość lub niemoralne zachowanie po zgłoszeniu napaści seksualnej policji.

Gwałciciele są zwykle skazani na podstawie zeznań co najmniej czterech świadków płci męskiej lub większej liczby świadków obu płci. Jeśli nie ma wystarczającej liczby świadków, wyrok skazujący można osiągnąć jedynie poprzez przyznanie się do winy lub "wiedzę sędziego". Groźba postawienia zarzutów za zgłoszenie napaści na tle seksualnym często odstrasza wiele kobiet od zgłaszania przestępstw.

Zobacz także: Niezwykłe odkrycie w Egipcie. Ogromne znaczenie dla chrześcijan

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić