o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Wakacje kard. Dziwisza. Paparazzi wypatrzyli go podczas wypoczynku

912
Podziel się

Kardynał Stanisław Dziwisz został przyłapany na rajskich wakacjach w Chorwacji. Były metropolita krakowski, który miał ukrywać akty pedofilii w Kościele woli opalać się w południowym słońcu, niż odpowiadać na stawiane mu zarzuty.

Wakacje kard. Dziwisza. Paparazzi wypatrzyli go podczas wypoczynku
Kard. Dziwisz na wakacjach w Chorwacji. (AKPA)
bEskTGcB

Kardynał Stanisław Dziwisz przez ponad 40 lat był osobistym sekretarzem Jana Pawła II. Od jakiegoś czasu na Dziwiszu ciąży oskarżenie o tuszowanie pedofilii w Kościele. Watykan powołał specjalną komisję, która zbada zarzuty wobec kardynała. Na jej czele stanął kard. Angelo Bagnasco - emerytowany arcybiskup Genui i były przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch.

Kard. Dziwisz opala się w Chorwacji

Kard. Angelo Bagnasco właśnie zakończył przesłuchania świadków w sprawie zarzutów stawianych byłemu metropolicie krakowskiemu. Tymczasem dziennik "Fakt" przyłapał kard. Stanisława Dziwisza opalającego się na małej plaży na południu Chorwacji w miejscowości Klek.

bEskTGcD

Stanisław Dziwisz na urlop wybrał się w towarzystwie kilku najbliższych współpracowników. Informator "Faktu" zdradził, że kardynał wraz ze swą świtą bawią się wspaniale. "Dzień spędzają na opalaniu, kąpaniu w morzu i wycieczkach. Nawet kucharza przywieźli z Polski" - mówi informator tabloidu.

Kard. Dziwisz w słynnym już wywiadzie z Piotrem Kraśko zapewniał, że nie ma wiedzy na temat stawianych mu oskarżeń o ukrywanie aktów pedofilii przez księży na całym świecie. "Nie widziałem, nie wiem, nie pamiętam, nie orientuje się, wiedzy nie miałem, byłem poza tym" - mówił w wywiadzie z Piotrem Kraśko.

Duchowny w oświadczeniu zapewniał jednak, że chce, by sprawa była wyjaśniona i wyraził chęć współpracy z powołaną w tej sprawie komisją.

bEskTGcJ
Zależy mi na transparentnym wyjaśnieniu tych spraw. Nie chodzi o wybielanie lub ukrywanie ewentualnych zaniedbań, ale o rzetelne przedstawienie faktów. Dobro pokrzywdzonych jest wartością nadrzędną. Dzieci i młodzież nie mogą już nigdy doznać w Kościele krzywd, które miały miejsce w przeszłości - zapewniał jakiś czas temu duchowny.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który od lat zajmuje się sprawą pedofilii w Kościele w ostatniej rozmowie z Wirtualną Polską powiedział, że kard. Dziwisz "jest ciągle postacią numer jeden w episkopacie Polski i ciągle powołuje się na przyjaźń z papieżem Janem Pawłem II".

Ks. Isakowicz-Zaleski powiedział także jakie konsekwencje może ponieść kardynał Stanisław Dziwisz.

bEskTGcK
Ja nie jestem prawnikiem. Mogę powiedzieć od strony kościelnej, że za czasów pontyfikatu Jana Pawła II, ale także jego następców: Benedykta XVI i obecnego papieża Franciszka, który jest bardzo radykalny w tych sprawach, są sytuacje, że przełożeni są odsunięci. Nawet jeżeli są emerytowani, pociągnięci są do odpowiedzialności kościelnej, karnej. Także do wydalenia do stanu świeckiego - powiedział ks. Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Wirtualną Polską.
Zobacz także: Stanisław Dziwisz zostanie ukarany? Ksiądz Isakowicz-Zaleski prosto z mostu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEskTGde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(912)
stara baba
4 tyg. temu
Smutne taki styrany człowiek musi odpocząć luksusowo ze swoją świtą a ty przeciętny zjadaczu chleba boj się i na kolana
BBB
4 tyg. temu
To niech go teraz ustasze zrobią honorowych obywatelem Jasenovac bo słowaki księdza Tiso już go uchonorowali w Rozumbrak
Cuh
miesiąc temu
Ta piramida finansowa z fałszywym prorokiem na czele i diabłem za kołnierzem musi upaść.
bEskTGdf
pani
miesiąc temu
Każdemu należy się odpoczynek jak psu buda.
666
miesiąc temu
Kucharz osobisty i recznikowy lubi trojkaciki!
Pimpo
miesiąc temu
Za rączki się trzymają na plaży, a po plaży potrzymają się za ptaszki. Ale oficjalnie, na ambonie, że "pedalstwo to grzech". Komedia.
woźny
miesiąc temu
Dlaczego ten pop ormiański wypowiada się w tej sprawie ?
Leo
miesiąc temu
Dziwisz pewnie dobrze wiedział o katolickich szkołach w Kanadzie. A może je wizytował?
Mac
miesiąc temu
Kto bogatemu zabroni..
Pawełek
miesiąc temu
Przystojny jesteś.
Młodzik
miesiąc temu
No to się nie zdziwisz.
yhnn
miesiąc temu
jan paweł 2 sam ma 2 synów,oni się smieją z ludu ,tylko ,że to wszystko jest do czasu ,ciemny naród wierzył w księdza jak w boga,bo o to chodziło przecież ,teraz są inne czasy ludzie mówią wszystko, kiedyś się bali,więc wychodzi pomału wszystko co się działo w mojej szkole koleżanka ma z księdzem dziecko ,pomaga jej w wychowaniu,przecież dziecko musi znać ojca a ze nosi habit co to za różnica oni powinni mieć rodziny i by mieli trochę pojęcia o życiu a tak to co oni mogą wiedzieć ,tylko to co przeczytają ich jest za dużo na tym świecie,ciekawe po co ich tyle
Kleryk
miesiąc temu
Czy ten pan posiada paszport wyszczepienia a może wszczyknęli mu placebo żeby wyszczepionym dodać otuch?
bEskTGcX
Winicjusz(5)
miesiąc temu
He he, gul wam skacze z zazdrości, że kard. Dziwisz sobie komfortowo wczasuje, podczas gdy wy niezaradni życiowo i spłukani co najwyżej pójdziecie do parku odpoczywać i nawet na hotdoga was nie stać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić