aktualizacja 

Płacenie abonamentu RTV. Poczta Polska kontroluje auta

781
Podziel się:

Kontroler Poczty Polskiej zainteresował się wnętrzem samochodu dostawczego jednego z mieszkańców Rudy Śląskiej. Mężczyzna otrzymał później dokument dot. opłaty za abonament radiowo-telewizyjny za radioodbiornik wewnątrz pojazdu.

Płacenie abonamentu RTV. Poczta Polska kontroluje auta
Poczta Polska skontrolowało pojazd dostawczy marki Citroen (zdjęcie ilustracyjne) (Materiały prasowe)

O z pozoru nietypowej sprawie poinformował portal dostawczakiem.pl. Jeden z czytelników opisał sytuację, która wydarzyła się niedawno w jego życiu. Pan Adam opowiedział o sytuacji, do której doszło w Rudzie Śląskiej w poniedziałek 18 lipca 2022 roku.

Podczas jazdy po Rudzie Śląskiej właściciel firmowego citroena został skontrolowany. O dziwo nie zatrzymała go policja, a jego zaparkowanym pojazdem zainteresował się kontroler Poczty Polskiej. Pracownik wziął na cel radioodbiornik, który znajdował się wewnątrz samochodu i zrobił mu zdjęcie. Ciąg dalszy historii nastąpił 13 września. To właśnie wtedy bohater historii otrzymał dokument z dołączonymi fotografiami.

Z dokumentu wynikało, że kontrola auta dotyczyła abonamentu radiowego. Autorem listu był Wydział Abonamentu RTV Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej. W treści zwrócono się do właściciela pojazdu z prośbą o deklarację, czy poddany kontroli samochód jest pojazdem firmowym oraz zapytaniem, od kiedy jest na stanie firmy. Kontrolerzy chcieli sprawdzić, czy opłacono abonament za radioodbiornik, który znajdował się wewnątrz dostawczaka. Wiadomość spotkała się ze sporym zdziwieniem ze strony pana Adama.

Abonament RTV za radioodbiornik w aucie. To w pełni legalne

Właściciel nie wiedział, że może dostać list o takowej treści. Warto pamiętać, że działanie kontrolerów jest w pełni legalne. Pojazdy takie jak dostawczak czy ciężarówka są łatwym celem dla kontrolera Poczty Polskiej. Właściciele firmowych aut muszą pamiętać o rejestracji radioodbiorników w terminie do 14 dni od zakupu. Opłata za jeden miesiąc za jeden radioodbiornik wynosi 7,5 zł miesięcznie, co daje 90 zł rocznie. Za brak opłacania abonamentu kara to 30-krotność opłaty, czyli 225 zł.

Rejestracja radioodbiornika w samochodzie nie dotyczy osób prywatnych. Te zwolnione są z opłaty, gdyż urządzenie zamontowane w aucie mieści się w kwocie opłacanej w ramach zwykłego abonamentu RTV.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić