Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Kierowcy kontra protestujący rolnicy. "Zdania są podzielone"

36

20 marca strajkujący rolnicy ustawili blokady na większości z ważniejszych dróg w całej Polsce. Choć kierowcy wyrażają poparcie dla protestów, nie obyło się bez incydentów i sytuacji konfliktowych.

Kierowcy kontra protestujący rolnicy. "Zdania są podzielone"
To gorący dzień na polskich drogach - rolnicy w całym kraju ustawili blisko 600 blokad (zdjęcie ilustracyjne) (Materiały prasowe, Volvo)

Blisko 600 blokad w całym kraju, 70 tysięcy rolników oraz mnóstwo ciągników na ulicach miast i jeszcze więcej tych samych postulatów - żądania wycofania się z zielonego ładu, a także powstrzymanie napływu towarów rolno-spożywczych ze Wschodu. Tak dziś wygląda cała Polska.

Reporterzy "Faktu" udali się w pobliże blokady na obrzeżach Warszawy w Starej Miłosnej. Choć zdania są podzielone, zarówno w internecie jak i poza nim, to spora część rozmówców-kierowców wyrażała poparcie dla strajkujących rolników.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gorąco na granicy. Migranci zaatakowali polskich strażników
Dobrze robią, że protestują. Mają do tego prawo. Jeśli chodzi o mnie, to nie utrudnia mi to jakoś specjalnie życia i normalnego poruszania się po ulicach Warszawy. Chciałbym i zależy mi też na tym, żeby otrzymali to, o co walczą — oznajmił "Faktowi" Robert

Strajkujący przepuszczają wozy służb mundurowych tworząc korytarze życia, natomiast blokują przejazdy samochodom osobowym oraz ciężarówkom.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie wszędzie jednak udało im się od razu ustawić blokady. Jak informuje portal Goniec.pl w Sycowie na Dolnym Śląsku policja uniemożliwiła rolnikom wjazd na drogę. Umundurowani funkcjonariusze zablokowali zjazdy na S8 i ciągniki nie były w stanie przejechać. Protestujący, rozczarowani postawą mundurowych, postanowili przejść pieszo do drogi i zablokować ekspresówkę tworząc szpaler.

Przez cały dzień do sieci trafiają rozmaite filmiki z ogólnopolskich blokad. W niektórych przypadkach widać, że emocje wzięły górę. Tak było m.in. na rondzie pod Mławą, gdzie doszło dziś do szarpaniny między kierowcą ciężarówki marki Star, a protestującymi, którzy zarzucili mężczyźnie próbę potrącenia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do sieci trafił również filmik przedstawiający obywatelki Ukrainy, które próbowały zapłacić łapówkę, aby zostać przepuszczone.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić