Angelika Karpińska| 

Kłamała, że urodziła dziesięcioraczki. Dziennikarz, który nagłośnił sprawę, przeprasza

18

Gosiame Sithole z RPA twierdziła, że na początku czerwca urodziła dziesięcioraczki. Tym samym kobieta pobiłaby rekord świata. Sprawa obiegła media na całym świecie, ale okazała się kłamstwem. Wykazało to oficjalne dochodzenie.

Kłamała, że urodziła dziesięcioraczki. Dziennikarz, który nagłośnił sprawę, przeprasza
Kobieta z RPA skłamała, że urodziła dziesięcioraczki

37-letnia Gosiame Sithole z RPA trafiła na pierwsze strony gazet po tym, jak poinformowała, że 7 czerwca urodziła dziesięcioraczki w szpitalu w mieście Pretoria. Dzieci miały przyjść na świat w 29. tygodniu ciąży za pomocą cesarskiego cięcia.

Jej historia zaczęła jednak budzić wątpliwości, zwłaszcza że nie było żadnych zdjęć noworodków. Kobieta nie ujawniła również, w którym dokładnie szpitalu urodziła, a wszystkie placówki w mieście zaprzeczały, by miały z tym związek.

Z oficjalnego dochodzenia wynika, że historia 37-latki była kłamstwem. Rząd prowincji Gauteng przekazał, że w żadnym szpitalu w prowincji Gauteng nie odnotowano takiego przypadku, a badania medyczne wykazały, że pani Sithole w ostatnim czasie nawet nie była w ciąży. Nie miała również blizn, które wskazywałyby na cesarskie cięcie.

37-latka trafiła na obserwację na oddział psychiatryczny. Z kolei gazeta "Pretoria News", która jako pierwsza poinformowała o narodzinach dziesięcioraczków, początkowo odmówiła przyznania się do błędu i atakowała urzędników służby zdrowia za rzekome tuszowanie zaniedbań medycznych.

Dziesięcioraczki okazały się fake newsem. Dziennikarz przeprasza

Jak podaje "The Sun", dziennikarz Piet Rampedi napisał do swojego szefostwa i przeprosił za artykuł. Podkreślił, że nadal wierzy w narodziny dziesięcioraczków. Przyznał jednak, że naruszył reputację gazety i nie zweryfikował informacji, które przekazała mu kobieta.

Zobacz także:Kawa a choroby wątroby. Zaskakujące odkrycie brytyjskich naukowców

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić