Kłęby dymu nad rosyjskim miastem. To już kolejny duży pożar

Płonie duże centrum handlowe w miejscowości Iszym, w obwodzie tiumeńskim w Rosji — informują lokalne media. Pożar wybuchł na dachu budynku. Nikt nie ucierpiał, klienci centrum zostali ewakuowani z placówki. To już kolejny duży pożar w Rosji w ciągu ostatnich dni.

Kłęby dymu nad rosyjskim miastem. To już kolejny duży pożar
Duży pożar w Rosji. Płonie centrum handlowe (Twitter)

Pożar w centrum handlowym Gagarinski wybuchł w czwartek po południu. Około godziny 15:45 służby ratownicze w Iszymie (obwód saratowski) otrzymały informacje o ogniu na dachu budynku, który szybko się rozprzestrzeniał.

Kolejny duży pożar w Rosji

W mediach społecznościowych pojawiły się liczne zdjęcia kłębów dymu nad miastem. Jak podaje rosyjska agencja TASS, pożar rozprzestrzenił się na obszarze 4,8 tys. metrów kwadratowych. Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych w regionie nie podało na razie przyczyn pożaru.

Służby podkreśliły, że osoby znajdujące się w centrum handlowym zostały ewakuowane przed przybyciem strażaków. W tej chwili nie ma doniesień o rannych lub ofiarach śmiertelnych. Pożar gasi 43 strażaków z kilku zastępów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rano płonęło centrum medyczne w Moskwie

To już kolejny duży pożar w Rosji w ciągu ostatnich dni. W czwartek rano w stolicy Rosji wybuchł ogromny pożar centrum medycznego. Na udostępnionych w sieci nagraniach widać gigantyczne kłęby czarnego dymu nad budynkiem.

Wcześniej zaś pożar objął ponad 1,5 tys. metrów kwadratowych na Dmitrowskim Kombinacie Chemicznym w mieście Kineszma (obwód iwanowski w Rosji). Według wstępnych ustaleń ogień wybuchł, kiedy jedna z pracownic przelewała chemikalia w laboratorium.

Zobacz także: Rosja uderza z morza w magazyny broni NATO. Do sieci trafiło nagranie z ataku
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić