Kamil Różycki
Kamil Różycki| 
aktualizacja 

Kolejna zabawka Putina zniszczona. Czołg płonął jak pochodnia

Ukraińcy znów pokazali film, na którym niszczą perełkę z arsenału Władimira Putina. Tym razem w płomieniach po udanym uderzeniu ukraińskiego drona stanął jeden z najnowocześniejszych rosyjskich czołgów T-90M. To kolejne tak spektakularne zniszczenie cennego sprzętu Rosjan na froncie w Ukrainie.

Kolejna zabawka Putina zniszczona. Czołg płonął jak pochodnia
Zniszczenie rosyjskiego czołgu T-90M, wszystko wyglądało bardzo efektownie (Twitter, technicznybdg)

Wojna w Ukrainie niedługo będzie trwać już dwa i pół roku, a jej końca nie widać. W tym czasie obie strony pokazały, na co je stać i w której dziedzinie są najmocniejsze. Jak się jednak okazuje, Rosjanie nie uczą się na błędach i nadal ponoszą straty w ciężkim sprzęcie. Ich czołgi nie mają szans z o wiele tańszymi ukraińskimi dronami.

Te na froncie co rusz pokazują swoją zaskakującą skuteczność. Przed kilkoma dniami w internecie pojawił się film, jak za pomocą drona z widokiem pierwszoosobowym Ukraińcom udało się zniszczyć pędzącą łódź. I zlikwidować gotowych do desantu żołnierzy wroga.

Teraz ten sam los spotkał jedną z perełek rosyjskiego arsenału wojennego, jaką ma być czołg T-90M.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cios w Rosjan na Krymie. Zdjęcia satelitarne nie pozostawiają wątpliwości

Duma armii Putina stanęła w płomieniach

Nie jest tajemnicą, że wojna w Ukrainie znacząco zmniejszyła arsenał pancerny Federacji Rosyjskiej. Doskonałym dowodem tej tezy było wprowadzenie na front czołgów pamiętających technicznie czasy napaści hitlerowskich Niemiec na rządzony przez Stalina ZSRR. Nie oznacza to jednak, że i nowa rosyjska broń pancerna nie ujrzała ukraińskiej ziemi.

Tą z bliska poznał jeden z egzemplarzy czołgów T-90M. Jest to jedna z najnowocześniejszych wersji dobrze sprawdzającej się w latach 90 produkcji o nazwie, a jakże T-90. W tamtym czasie pomimo stosunkowo niskobudżetowej produkcji stanowiły one prawdziwą rewolucję technologiczną eliminującą problemy kultowego pojazdu T-72.

Co ważne, jeden czołg z rodziny T-90M kosztuje nawet 4,5 mln dolarów.

Jak się jednak okazuje wraz z wyeliminowaniem tych problemów i tak nie uniknięto innych błędów. Te pokazuje ostatni ukraiński film, na którym widać wyeliminowanie czołgu T-90M z pola walki. Podobnie jak w starszych wersjach tak i tu widać problem składowania broni, który w tym konkretnym przypadku objawił się widowiskową eksplozją ognia w środku pojazdu.

Dron trafił precyzyjnie, w wieżyczkę pojazdu, która jest jego słabym punktem. Zaraz doszło do eksplozji i efektownego pożaru. I tyle było z chluby rosyjskiej armii na froncie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić