Kolejny dowódca zlikwidowany. "Spotkał go los najeźdźcy"

Ukraińscy żołnierze wyeliminowali dowódcę batalionu strzelców zmotoryzowanych Federacji Rosyjskiej. To major Rusłan Pietruchin, którego jednostka pochodzi z obwodu orenburskiego. - Spotkał go los najeźdźcy - ironizuje organizacja InformNapalm.

Kolejny dowódca zlikwidowany. "Spotkał go los najeźdźcy"
Zlikwidowano kolejnego rosyjskiego dowódcę (YouTube)

O śmierci rosyjskiego dowódcy mjra Rusłana Pietruchina poinformowała organizacja InformNapalm, która pomaga rodzinom rosyjskich żołnierzy zdobyć informacje na temat zmarłych w Ukrainie. Jak czytamy w komunikacie, Pietruchin był dowódcą 38. oddzielnej brygady strzelców zmotoryzowanych Gwardii 35. Armii Wschodniego Okręgu Wojskowego.

"Los najeźdźców"

Organizacja zauważyła, że Petruchinowi "nie chciało się siedzieć w domu" na próżno, dlatego major wyjechał do Ukrainy pod pretekstem "denazyfikacji". - Wyjechał do obcego kraju zabijać Ukraińców, ale zginął. To jest los wielu najeźdźców - ironizuje InformNapalm.

Z danych organizacji wynika, że major pochodził z Uzbekistanu, a mieszkał i pracował w obwodzie orenburskim w Rosji. Jak podaje agencja Unian, w Rosji śmierć dowódcy przedstawiana jest tak, jakby popełnił "heroiczny czyn". Miał żonę i trójkę dzieci.

Ukraińcy likwidują rosyjskich dowódców

Jak podaje BBC, na wojnie prowadzonej przez Rosję przeciwko Ukrainie zginęło wielu rosyjskich dowódców, w tym już co najmniej siedmiu generałów. Według ekspertów wysokie straty pokazują skuteczność ukraińskich sił specjalnych i snajperów.

Według komentatorów do tak dużych strat wśród generałów przyczynia się niskie morale wojsk rosyjskich, które zmusza wysokich rangą oficerów do osobistej obecności w pobliżu linii frontu — zauważa stacja.

Specjalna jednostka ukraińskich sił

Jak informował wcześniej dziennik "The Wall Street Journal", powołując się na źródło w ukraińskim rządzie, wywiad wojskowy Ukrainy stworzył jednostkę sił specjalnych, której jedynym zadaniem jest lokalizowanie i atakowanie wyższych rangą rosyjskich oficerów.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie doprowadzi do głodu? Ekspert wskazuje zagrożone regiony
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić