Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Kolejny dzień Strajku Kobiet. A to tylko przedsmak tego, co będzie w piątek

55
Podziel się

Mimo że wyrok Trybunału Konstytucyjnego zapadł siedem dni temu, w całym kraju wciąż trwają protesty przeciwników zaostrzenia prawa do aborcji. W czwartek 29 października odbywają się kolejne demonstracje. Uczestnicy odwiedzili m.in. siedzibę TVP.

Kolejny dzień Strajku Kobiet. A to tylko przedsmak tego, co będzie w piątek
Strajk Kobiet w Gdańsku. (dziejesie.wp.pl)
bETXEWGJ

W piątek 30 października w stolicy ma odbyć się strajk generalny pod hasłem "Na Warszawę!". Na razie uczestnicy protestów skupiają się na organizacji lokalnych wydarzeń. Ich pełna lista – razem z mapą wydarzeń – została opublikowana na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na Facebooku. Jak czytamy, demonstrować będą m.in. mieszkańcy Wrocławia, Kalisza, Legnicy czy Zielonej Góry.

Strajki w obronie prawa Polek do aborcji odbywają się nie tylko na terenie naszego państwa. W ramach solidarności z uczestnikami polskich strajków zgromadzili się mieszkańcy Austrii (Wiedeń), Włoch (Rzym), Niemiec (Frankfurt) czy Szkocji (Edynburg).

bETXEWGL

Strajk Kobiet. Protestujący z Warszawy idą pod siedzibę TVP

Organizatorzy warszawskich demonstracji zorganizowali wydarzenie pod hasłem "Spacer wokół TVP". O godzinie 19 z pl. Powstańców Warszawskich ruszył marsz, którego uczestnicy protestują pod siedzibą Telewizji Polskiej.

bETXEWGR

Do udziału w wydarzeniu "Spacer wokół TVP" szczególnie zachęcano osoby wykonujące zawód dziennikarza. Uczestnicy skandowali pod siedzibą Telewizji Polskiej oskarżenia o "propagandę" oraz domagali się rzetelnego relacjonowania wydarzeń w kraju.

Trwa obrzydliwa propaganda Telewizji Polskiej przeciwko kobietom. Jesteśmy obrażane, stygmatyzowane, piętnowane, zaszczuwane. TVP zamiast informować społeczeństwo o wydarzeniach, powiela przekaz Nowogrodzkiej – informują organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Z kolei na Nowym Świecie ma miejsce pikieta "Kobiety i LGBT-y razem po równe prawa". Osoby biorące udział w wydarzeniu domagają się poszanowania godności kobiet oraz osób nieheteronormatywnych.

bETXEWGS
Wiemy, że naszą największą bronią jest solidarność, więc chodźmy razem! Dość deptania godności kobiet i osób LGBTQ+. Dość deptania naszych podstawowych praw i ograniczania wolności w samostanowieniu. Chcemy, żeby każdy i każda w Polsce czuli się bezpiecznie! – czytamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jak podaje serwis Tu Wrocław, w trakcie strajku we Wrocławiu na siedmiu trasach doszło do blokady samochodowej. Potrwają one nawet do godziny 22. Jeszcze przed rozpoczęciem wydarzenia organizatorzy nalegali, aby uczestnicy zadbali o swoje bezpieczeństwo, m.in. pamiętali o zabraniu żelu antybakteryjnego. Na ulicę wyjdą m.in. Wrocławskie Brygady Obronne, których członkowie chcą bronić uczestników marszu przed agresorami.

bETXEWGT
Naszym celem nie jest atakowanie, tylko obrona protestujących przed agresywnymi nacjonalistami. Będziemy łączyć się w kilkuosobowe grupy, które będą gotowe reagować, gdy ktoś będzie atakowany – informuje organizator wydarzenia na Facebooku.
Zobacz także: Zobacz też: Kinga Duda zabrała głos. Poseł PiS: "Andrzej Duda córki nie przekonał"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETXEWHm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
Ruth
rok temu
W przyszłym tygodniu będą pewno organizować przyspieszone kursy aborcyjne...
😁😁😁
rok temu
A to sobie małolaty zorganizowały imprezę halloweenową całotygodniową lol
agi
rok temu
Ile z tych protest kobiet jest realnie zagrożonych tym, że będzie miała chore dziecko?! jaki to procent. ?!raczej promil!
bETXEWHn
zil
rok temu
Najgorsze, że one nie chcą żadnego złagodzenia prawa,a aborcji na życzenie!!!
wik
rok temu
Najbardziej śmieszne, a może straszne jest to wymienianie jednym tchem- prawa kobiet i osób lgtb?!HAHA
Grabarz
rok temu
Wyskrobcie się wszystkie, małolaty oderwane od smartfonow, będzie prościej, maksymalna ilość skrobanek 3 razy w roku, dofinansowane z podatków. Co wy na to? Żeby obecne nastki mogły bzykać się dowoli, bo przecież to wolność. Zlozcie się wszyscy na te skrobaneczki, a co tam? Lepiej będzie płacić podatki na skrobanki niż na księdza na tacę. To będzie skok w kierunku prawdziwej cywilizacji, z korzeniami szwedzkimi. Wszyscy popierajacy wulgarne, bezpardonowe darcie mordy i niszczenie wszystkiego na swojej drodze chętnie się dorzucą
JaaaaAA
rok temu
Niech trwa jak najdłużej protest, same siebie wyeliminują. Im dłużej trwa protest tym więcej ma przeciwników. Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy Cię nie zdradzi
seksmisja
rok temu
Dość dyktatury kobiet
KOBIETA
rok temu
Propozycja Konsensusu! Obywatele od 18 roku życia (ew.16) mają obowiązek wypełnić deklarację, która zostanie zarejestrowana w naszych danych osobowych. Wszyscy, którzy zadeklarują przynależność do religii katolickiej są zobowiązani płacić 1-3 % od swoich przychodów w (zeznaniu podatkowym) na swój kościół i tylko te pieniądze plus ew. taca winny stanowić przychody kościoła! Żadnych subwencji państwowych. Usługi kościelne wg cennika i opodatkowane. Religia winna odbywać się w salkach katechetycznych. Nadto wszyscy katolicy mają spenalizowany, bezzwzględny zakaz aborcji, poza ratowaniem życia kobiety. Pozostali- niewierzący mają wolną wolę zaś wszstkie dzieci w ramach edukacji mają prawo do lekcji etyki a dzieci niekatolików do wychowania seksualnego w szkołach. Wolna wola obejmuje aborcję, oraz przekazywanie procentowych części podatku na cele społeczne. Katolicy i niekatolicy będą mieć czego chcą. Zaś wybory powszechne wykażą jakich reprezentantów chcą Polacy.
Xavery
rok temu
Ja rozumiem kobiety i wiem co przeżywają. Dlatego staram się je pocieszyć i jestem z nimi codziennie od początku protestów. W pierwszym dniu protestu byłem z fajną rudą. Poniżej miałem fajną blondynę. Następną noc znowu ruda potrzebowała pocieszenia. Pocieszałem ją trochę wieczorem a później nad ranem jak szła na protest. Kolejny dzień umożliwił mi pocieszenie krzepkiej, kruczowłosej laleczki z dużymi "oczami". Później się jeszcze rozkręciło. Ruda wróciła z koleżanką. To jeszcze nie koniec. Wczoraj przyszedł do mnie jeden transformer i też chciał wsparcia w tych trudnych czasach. Dostał namiary od rudej. Było ciężko ale dałem radę. Ta sztuczna "brzoskwinka" nie jest taka zła. Dziś jakaś biedronka ma wpaść. Kolega tego transformera. Mam nadzieję że przyjdzie sam. Kobiety litości. Skończcie te protesty bo już nie daję rady...
Punk Tadeusz
rok temu
Polecam wszystkim Wolność w remoncie Tomasza Wróblewskiego. Zrobił odcinek o sytuacji w USA. Jak wstawicie w miejsce "rasizm" słowo "homofobia", "transfobia" i inne lewackie nowotwory słowne to zobaczycie co nas czeka. W USA buduje się komunizm. Ma trochę inne oblicze. Nie "klasowe" a "rasowe". Zamiast walki klas tam jest walka ras. U nas szykuje się (już właściwie trwa) walka płci i orientacji.
Marjianwie
rok temu
Trwa obrzydliwa propaganda o2
Marjianwie
rok temu
Trwa obrzydliwa propaganda o2 i gazety wyborczej
bETXEWHf
🤣🤣🤣
rok temu
Tak więcej dzieci i michalkow na barykadach🐥
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić