o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Skandal podczas lekcji online. Poszło o Strajk Kobiet

171
Podziel się

Uczniowie V LO w Gdańsku ustawili na zdjęcia profilowe symbol Strajku Kobiet. Nie spodobało się to jednej z nauczycielek prowadzących zdalne lekcje. Uznała, że to "symbol SS".

Skandal podczas lekcji online. Poszło o Strajk Kobiet
(trójmiasto.pl)
bDyZtuad

Z powodu sytuacji epidemicznej w kraju część szkół prowadzi lekcje zdalne. Uczniowie V Gdańskiego Liceum Ogólnokształcącego w ramach poparcia Strajku Kobiet na zdjęcia profilowe ustawili znaki błyskawic (symbol strajku).

Nie spodobało się to jednak jednej z nauczycielek chemii. Kobieta uznała, że błyskawica jest symbolem SS, a uczniowie popierający Strajk Kobiet propagują nazizm.

bDyZtuaf

Jak informuje portal trójmiasto.pl, nauczycielka zażądała zmiany zdjęć profilowych. Uczniowie broniący swoich poglądów opuścili lekcje online i pozostawili awatary z logiem Strajku Kobiet. Sprawa trafiła do rzecznika praw ucznia.

Dyrekcja szkoły nie czekała długo z odpowiedzią. Stanęła po stronie uczniów, zauważając, ze nauczycielka nie miała prawa żądać zmiany zdjęcia profilowego.

bDyZtual

Z relacji portalu trójmiasto.pl wynika, że dyrekcja poprosiła nauczycielkę o natychmiastowe wyjaśnienia.

Dyrektor szkoły zwróciła się do nauczyciela z prośbą o wyjaśnienia i odniesienie się do wspomnianego zajścia, aby skonfrontować informacje. Jednocześnie jesteśmy zgodni co do braku naruszenia przez uczniów zapisów statutu szkoły. Wskazujemy również zawsze, że placówki oświatowe muszą być, zgodnie z prawem, miejscami wolnymi od agitacji politycznej, ale wyrażanie siebie i opinii przez uczniów jest dozwolone, pod warunkiem że nie ma charakteru wulgarnego, nie łamie innych przepisów, nie nawołuje do aktów nienawiści. Tutaj wszystko wskazuje na to, że nie miało to miejsca - mówi w rozmowie z trójmiasto.pl Grzegorz Szczuka, dyrektor wydziału rozwoju społecznego UM w Gdańsku.
Zobacz także: Kinga Duda zabrała głos. Poseł PiS: "Andrzej Duda córki nie przekonał"
bDyZtuaG
KOMENTARZE
(171)
Papuga
3 miesiące temu
NO tak bozyszcze Terlecki tak powiedział, to nawiedzeni będą to powtarzać.
Jacek
3 miesiące temu
Tak to jest jak się słucha takich ekspertów jak Terlecki
Świat Oszalał
3 miesiące temu
I to jest dowód na to że edukacja powinna być sprywatyzowana. Bon oswiatowy by zalatwił sprawę.
bDyZtuaH
asd
3 miesiące temu
Niemcy użyli runy a nie błyskawice.
sorry
3 miesiące temu
Szkola i lekcje , profile powinna być apolityczna
Najnowsze komentarze (171)
wiki
miesiąc temu
wydaje mi sie ze ta nauczycielke nalezy wyslac do szkoly a co najmniej kazac popatrzec na wikipedii co tam pisze na ten temat i jak wyglada naprawde symbol SS, jest olbrzymia roznica.
Magda
miesiąc temu
Pani nauczycielka powinna się dokształcić. Symbol esesmański jest inny, a to jes znak pioruna.Powtarza za kimś jak papuga. Co to za pedagog, jaką Uczelnię ukończyła?. Masakra czego uczy w szkole z taką wiedzą???.
pit
3 miesiące temu
przecież wulgaryzmy są związane z tym znakiem, podczas lekcji z uczniami regularnie każę im zmienić awatar Hitlera, Urbana i innych znaków, symboli, osób związanych z zaprzeczaniem praw Natury i reżimami totalitarnymi.. jakoś Dyrektor mi nie zwraca uwagi, a uczniowie zmieniają awatary.. bardzo chętnie zmierzył bym się z rzecznikiem praw ucznia
odp20
3 miesiące temu
W poniedziałek na zdjęcia profilowe nie zareagowała, we wtorek już się dowiedziała od swoich idoli z Pis , że to znak SS, to powtórzyła to. W poniedziałek jeszcze jej się nie kojarzyło z SS, we wtorek już tak. Teraz Pis, w swój "logiczny" sposób mówi że znak jest wulgarny, to pani na lekcjach pod koniec tygodnia twierdzi że znak jest wulgarny. Poczekamy co znowu powie PiS, to będziemy wiedzieli co powie pani chemiczka
Tac
3 miesiące temu
To nie jest znak SS tylko Deutsches Jungvolk
Pola
3 miesiące temu
Bojkot niemieckich produktów!
Pola
3 miesiące temu
Jedna odważna nauczycielka. Brawo
ROLO
3 miesiące temu
Jak mi ktos powie ze ta nauczycielka uczy historii to padne ze śmiechu
bDyZtuaz
Góral Anonim
3 miesiące temu
Nauczycielka postąpiła słusznie. niemcy się ponoszą. Zwłaszcza w Gdańsku. Bojkot niemieckich samochodów i innych produktów.
S-pojedyńczy
3 miesiące temu
kobieto jak ty uczysz - Ty pewnie tak jak ala prezydent wiecznie się uczysz albo jesteś zwolenniczką marszałkowego butaprena ( pewnie z jednego słoja korzystacie) a tak z ciekawości dodam że nawet panowie w kiecach kiedyś służyli nawet tym złym SS( płatnikom)
agre
3 miesiące temu
Od kiedy szkoła wdaje się dyskusje światopoglądowe? Wyrzucić dyrektora na zbitą twarz!!!
fghgfhgh
3 miesiące temu
To nauczycielka nie wie, że znak SS to dwie błyskawice, a nie jedna...chyba ktoś powinien się douczyć...
Jola
3 miesiące temu
Wstyd żeby nauczycielka w liceum miała taką wiedzę.
pedagog
3 miesiące temu
Podejrzewam, że nauczyciela z opcji pisowskiej.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić