Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Kolejny po Harvey'u i Irmie. Huragan Nate już zabił 22 osoby

8

Setki tysięcy ewakuowanych, zabici i ranni. Do tej pory huragan Nate spustoszył Kostarykę i Nikaraguę, a już niedługo ma uderzyć w wybrzeże USA i Meksyku.

Kolejny po Harvey'u i Irmie. Huragan Nate już zabił 22 osoby
(PAP/EPA)

Ameryka Środkowa jest dosłownie zdewastowana przez silny wiatr i nieustający deszcz. Tylko w Kostaryce zginęło 8 osób, w tym dwoje dzieci. Jeszcze więcej ofiar huragan zabrał w Nikaragui, zabijając 11 osób. Nadal trwają poszukiwania 7 ludzi.

Floryda i Teksas już przygotowują się do powtórki z poprzednich kataklizmów. Jeszcze nie udało się w pełni oszacować strat, jakie przyniósł tam huragan Irma, a mieszkańcy już muszą zabezpieczać to, co im zostało, przed kolejnymi stratami.

Zobacz także: Zobacz też: Relacje tych, którzy przeżyli Irmę na Karaibach

W Meksyku uderzenie Nate'a grozi nawet katastrofą ekologiczną. Jeśli do wybrzeża tego kraju huragan dotrze z obecną siłą, to może poważnie uszkodzić znajdujące się na oceanie platformy naftowe. W takim przypadku niewykluczony jest ogromny wyciek ropy do oceanu - donosi "The Guardian".

Irma była jednym z najbardziej niszczycielskich zjawisk w USA w ostanich latach. Tylko na Florydzie śmierć w związku z huraganem poniosło 12 osób. Na Karaibach zginęło przez nią łącznie 38 osób. Wciąż trwa liczenie szkód, ale wiadomo, że sięgną miliardów dolarów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić