Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Adam Hrynkiewicz
|

Komisja Europejska planuje uderzyć w Polskę

23
Podziel się:

Komisja Europejska będzie w środę decydowała nie tylko o uruchomieniu art. 7.1 traktatu wobec Polski, ale może też przesądzić o skierowaniu sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z ustawą o sądach powszechnych - podaje PAP powołując się na źródła z Brukseli.

Grozi nam Trybunał Sprawiedliwości
Grozi nam Trybunał Sprawiedliwości (Fotolia)

- Jest napięcie na procedurę ws. sądów powszechnych. Kolegium zdecyduje, czy kierować sprawę do Trybunału - informuje PAP.
W poniedziałek na spotkaniu przygotowawczym współpracowników komisarzy ustalono, że w środę na posiedzeniu KE postawiona zostanie sprawa uruchomienia artykułu 7 ust. 1 unijnego traktatu wobec Polski. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez kolegium komisarzy. Jednak Komisja może pójść o krok dalej i wdrożyć kolejny etap procedury o naruszenie prawa unijnego. Powodem jest ustawa o ustroju sądów powszechnych, która w opinii Brukseli, podważa niezależność polskich sędziów.

Polski rząd przekonuje, że ustawa nie wpływa na orzecznictwo i niezawisłość sądów. Komisja Europejska zarzuca jednak ustawie niezgodność z prawem UE z uwagi na wprowadzenie odmiennego wieku emerytalnego dla sędziów kobiet (60 lat) i mężczyzn (65 lat). Według KE stanowi to dyskryminacja ze względu na płeć, co łamie art. 157 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej i dyrektywę w sprawie równości płci w dziedzinie zatrudnienia.

Zastrzeżenia KE dotyczą także nadmiernych uprawnień ministra sprawiedliwości, no.co do uznaniowego odwoływania i powoływania prezesów sądów. KE wystosowała do władz Polski swoją drugą opinię trzy miesiące temu. Polska miała miesiąc na udzielenie odpowiedzi. Zgodnie z prawem UE w następstwie braku odpowiednich działań, Komisja może skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(23)
rodak
3 lata temu
PO i Tusk jako prezydent UE caly czas na to pracowali i za to im płacili. Pracowali by upokorzyć Polskę.Teraz nawet szacunku nie mamy w Unii skoro nasi rodacy sa zdrajcami Polski.
afrykaner
5 lata temu
niech Polska wystąpi z tego badziewia,precz z unią i kościołem,wracaj PZPR.
irka1
5 lata temu
Przedłużyć pracę kobiet do 65 lat zgodnie z prawem unijnym. Przecież o jedną sędzinę świat się nie zawali
Aga
5 lata temu
Timmermans, to boi się o własny tyłek, że a nóż będzie musiał na starość całować nóżki polskiego rządu, bo jego rzekomy kraj - Holl Landia już nie istnieje i gdzieś będzie trzeba się ukryć a Izrael to może mu tylko wysłać rakietę. To zazdrość iż demokracja w Polsce nie przybiera postać reżimu, którego on sam jest propagatorem.
Max
5 lata temu
Pamiętam przy następnych wyborach nie będzie już zdrajców w europarlamencie sejmie i samorządach to jest wasz gwóźdź do trumny żegnajcie na zawsze PO Nowoczesna Psl
wania
5 lata temu
A gdzie wolnośc Tomku w swoim DOMKU>
B52
5 lata temu
zabrakło paliwa - para schodzi z tłoków ale komuniści prą do przodu
Boewulf
5 lata temu
Mogą nam skoczyć . Od dwóch lat jesteśmy wolnym krajem, naród tak wybrał . Nie dajmy się zastraszyć.
Krzysztof
5 lata temu
Przez dwie kadencję PO nagadybalo cała unię przeciw PiS teraz widać efekty sprzedawczykow z Tuskiem na czele
27:1
5 lata temu
______________________27:1_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Wiesiek
5 lata temu
Pfffff hahahahahahaha no i co z tego ?? Jeśli dojdzie do trybunału okaże się że nie ma podstaw ani prawnych ani traktatowych by lobby "darwinowskie" mogło cokolwiek uzyskać. Dobrze byłoby wprowadzić w Polsce kary dożywotniego więzienia za udowodnioną zdradę narodu - działania w każdym nawet najmniejszym aspekcie czy to lokalnie czy na forum międzynarodowym za jakiekolwiek działania przeciw Demokratycznie wybranym władzom które dzisiaj popiera 50% społeczeństwa !!!
fth
5 lata temu
te nasze sądy siedzą w kieszeni kaście masońskiej uni europejsatej
Abc vvv
5 lata temu
Ciągle skargi i żale do Brukseli. Proponuję pielgrzymki na kolanach do Berlina czy Brukseli. Nie jestem za żadnym ze skłòconych obozòw politycznych choć coraz bardziej skłaniam się ku PiS. Zawziętosci totalnej opozycji nie da sie juz znieść. Ten jad jaki wypływa z PO czy N jest obrzydliwy Niech wygrają wybory to będą rządzić. Dzieci neo weszly do sejmu i wychodza na ulice palić znicze i protestowac przeciw wszystkiemu. W końcu i pokolenie neo ma swoje pięć minut. Niedługo te wszystkie portale społecznościowe pożrą krzykaczy. Dziadkom zmniejszono emerytury to i problem do płaczu bo nie ma z czego spłacać nabranych kredytòw a i prezenty na święta będą skromniejsze. Przeciwnikom PiS proponuję nie pobierać 500+ w ramach protestu. Wyjdzcie na ulice i krzyczcie ze nie chcecie tych pieniedzy i wolicie kase w supermarkecie za 1300 zl.
Naszych 44477...
5 lata temu
Rząd powinien w ramach odwetu pobrać podatki od niemieckich i francuskich sklepów i fabryk wtedy wyjdziemy na swoje z górką i pokażemy fucks komunistycznej Unii
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić