Koronawirus. Donald Trump udostępnił wpis. Zawrzało

88

Narasta napięcie między Donaldem Trumpem a słynnym immunologiem Anthonym Faucim odnośnie działań związanych z koronawirusem. W niedzielę prezydent Donald Trump udostępnił wpis, którego autor stwierdził, że nadszedł czas, aby dr Anthony Fauci został zwolniony ze stanowiska.

Koronawirus. Donald Trump udostępnił wpis. Zawrzało
(Getty Images, ALEX WONG)

Dr Anthony Fauci pełni funkcję dyrektora Narodowego Instytutu Alergologii i Chorób Zakaźnych. Zwłaszcza w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością i zaufaniem amerykańskiego społeczeństwa, występując jako czołowy ekspert w dziedzinie koronawirusa.

W niedzielę wieczorem prezydent Trump wywołał spekulacje na temat swoich relacji z ekspertem. Na swoim profilu na Twitterze udostępnił wpis, którego autor wezwał do zwolnienia dra Fauciego.

Zobacz także: Dyrektorka apeluje o zmianę prawa. "Nie róbmy szpitala z DPS"

Autorką wpisu jest DeAnna Lorraine, była republikańska kandydatka do Kongresu. W sieci przywołała słowa eksperta z lutego, kiedy powiedział, że "nie ma się czym martwić i nie stanowi to [koronawirus - przyp. red.] żadnego zagrożenia dla społeczeństwa amerykańskiego". Na koniec dodała hashtag #FireFauci (Zwolnić Fauciego).

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ekspert wcześniej krytykował zbyt późne działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Na antenie CNN stwierdził, że wcześniejsze działania mogłyby uratować więcej istnień ludzkich. Wielu komentatorów mówi, że Trump początkowo zignorował powagę wirusa.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić