Koronawirus. Jakie obostrzenia po 25 kwietnia? Nieoficjalne ustalenia

83

W środę rząd poinformuje o tym, jakie ograniczenia będą obowiązywać po 25 kwietnia. Wirtualna Polska ustaliła, że dojdzie do zniesienia niektórych obostrzeń. Czego powinniśmy się spodziewać?

Koronawirus. Jakie obostrzenia po 25 kwietnia? Nieoficjalne ustalenia
Adam Niedzielski (YouTube)

Środa powinna przynieść bardzo ważne informacje. Wirtualna Polska podaje, że najprawdopodobniej rząd ogłosi wznowienie działalności salonów fryzjerskich, kosmetycznych i salonów urody, otwarcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, a także sklepów meblarskich oraz powrót do szkół uczniów do klas I-III w systemie hybrydowym.

Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma się odbyć w środę przed południem. Dokładna godzina nie jest jeszcze znana.

W porównaniu do ostatnich tygodni, w skali całego kraju mamy mniejszą ilość zajętych w szpitalach łóżek dla pacjentów z COVID-19, zmniejszyła się też liczba zajętych respiratorów. Mamy wykonanych ponad 9 milionów szczepień. To są drobne, ale ważne kroki, które wykonujemy na froncie walki z epidemią - mówi osoba z rządowych źródeł, cytowana przez wiadomosci.wp.pl.

Może dojść również do kolejnego luzowania w zakresie sportu. WP donosi o możliwości powrotu do uprawiania sportu na świeżym powietrzu do 50 osób (obecny limit to 25 osób).

Koronawirus w Polsce. Oto kluczowe daty

Co z dalszym luzowaniem ograniczeń? Kluczowe będzie to, jak Polacy będą zachowywać się w trakcie długiego weekendu majowego. Jeżeli po jego zakończeniu liczba zakażeń wzrośnie, to kolejne obostrzenia nie będą znoszone.

Nadzieją na lepszą przyszłość są też szczepienia, które mają przyspieszyć. - Im więcej osób zgłosi się na zabieg, tym realniejsze uzyskanie większej odporności w naszym kraju. A tym samym, odmrażanie poszczególnych branż będzie już naszą powinnością - mówi informator WP.

Jeżeli sytuacja będzie się polepszać, to w pierwszej kolejności otwarte zostaną galerie handlowe, później hotele, a następnie restauracje, ogródki restauracyjne oraz siłownie. Oczywiście wszystko w ścisłym reżimie sanitarnym.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić